İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pokemon GO 100 Milyon İndirilme Sayısına Ulaştı! Oyun Geliştiricisine Günlük 10 Milyon Dolar Kazandırıyor!

Pokemon GO furyası halen devam ediyor gibi duruyor. Uygulama 100 milyon indirilme sayısına ulaşmış durumda. Lansmanından sonra aradan geçen üç haftada bu konuma gelen uygulamanın günlük kazancı ise 10 milyon dolar seviyelerinde.

Apple tarafından da daha önce uygulamanın yeni bir rekor getireceği ve oyunun sadece 1-2 yıl içerisinde Apple’a 3 milyar dolardan fazla kazandıracağı belirtilmişti. Analistler her ne kadar popüler uygulamanın başarısını taktir etselerde gelecekte büyük başarılarla devam edeceğine inanmıyorlar.

Oyun geliştiricileri belirli mağazalar üzerinde (App Store, Google Play gibi) oyunlarının içinde satışını yaptıkları öğelerden gelir elde etmekteler. Bu öğrelerin her satışından elde edilen gelirlerin bir kısmı da mağaza sağlayıcılarına kalıyor. Apple’dan elde edeceği gelir bu şekilde sağlanmış olacak. Ancak Pokemon GO geliştiricisi Niantic daha önce agresif kararları ile bilinen bir şirket. Hal böyle olunca da analistler kullanıcılara henüz tam bir güvenin verilmediğini belirterek gelecekte beklenenlerin gerçekleşmeyeceğini belirtiyorlar.

Yine de Niantic son yaptığı açıklama ile Pokemon GO’nun daha genel kullanıma sunulacağını, bununla da kalmayarak daha fazlasını sunmak adına çalışma yaptıklarını duyurdu. Hatta son günlerde üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oyuna gayri resmi erişimi engelleyen Niantic standart kullanıcılarının güvenini sağlama garantisini de bu şekilde vermiş oldu.