İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pokemon Go App Store’da İlk Hafta Rekorunu Eline Geçirdi

Yayınlandığı günden beri dünya gündemine oturan, Niantic’in geliştirdiği ve Nintendo’nun dağıtımını yaptığı Pokemon Go, listeleri alt üst etmeye devam ediyor. Oyun App Store’da ilk haftada en çok indirilen oyun oldu.

Apple, Pokemon Go’nun App Store’da en iyi çıkış yapan ve ilk bir haftasında en çok indirilen oyun olduğunu belirtti. Ayrıca oyunun geliştiricilerinin yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde ettiklerini onayladı.

İlk olarak 5 Temmuz’da Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan Pokemon Go, şu anda 30 ülkede indirilebilir durumda. İlk hafta sadece 3 ülke hesabı ile indirilebilen oyun buna rağmen büyük bir başarı yakaladı. Geliştiriciler sunucu sorunu yaşamamak için oyunu kademeli olarak diğer ülke mağazalarında yayınlıyorlar.

Şu anda 21 Milyon aktif kullanıcıya sahip Pokemon Go sayesinde Nintendo’nun geliri %25 arttı. Pokemon Go’nun nimetlerinden McDonalds da fayadalanıyor. Pokemon Go ile McDonalds Japonya’da güçlerini birleştirdi. Pokemon Go’dan reklam alan ilk şirket McDonalds oldu. McDonalds restoranları oyunda GYM yani korunması gereken kale olarak görünüyor.

Japonya’da Pokemon Go oyuncularının restoranlarına akın ettiğini belirten McDonalds yetkilileri durumdan gayet memnun. Oyun sayesinde firmanın Japonya’daki hisselerinde artış yaşanıyor.

Pokemon Go, henüz Çin ve ülkemizin de içinde bulunduğu bir çok ülkede satışa sunulmadı. Bütün dünyada yayınlandığında şirketlere ne kadar büyük gelir sağlayacağını hayal etmek bile zor. Hala Pokemon Go yükselemediyseniz aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

[irp posts=”8387″ name=”iOS için Pokemon GO’yu Hemen İndirin!”]