İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, Çift Lensli Arka Kameraya ve 6.3 inç AMOLED Infinity Display’e Sahip Galaxy Note 8’i Tanıttı!

Samsung, bugün, New York’taki “Unpacked” etkinliğinde Ağustos’un başlangıcı ile ilgili aylarca süren spekülasyonları takiben en yeni Note serisini, Galaxy Note 8 akıllı telefonunu tanıttı. Etkinlik, Galaxy Not 7’nin yanarak patlaması skandalı sonrası kullanıcıların olayla ilgili söyledikleri, Samsung’u desteklemeye devam edeceklerini de söyledikleri kısa bir video ile başladı.

teknik destek

Galaxy Note 8’in Genel Özellikleri

Galaxy Note 8, 6.3 inçlik Quad HD + Super AMOLED “Infinity Display” ekranı ile şimdiye kadarki en geniş ekranı temsil eden uçtan uca bir ekrana sahip. Samsung, yeni Note serisinin 18.5:9 ekran-gövde oranına sahip olduğunu ve bu sayede kullanıcıların her zamankinden daha fazla içeriği görmelerini sağlayacağını söylüyor. Bu, kullanıcıların en sevdiği uygulamalara ekranın yan panelindeki özel “App Pair” adlı çoklu görev özelliğine erişim için oldukça önemli.

Galaxy Note 8, daha ince uçlu ve geliştirilmiş basınca duyarlı yeni S Pen ile birlikte geliyor. Kullanıcılar S Pen’i kullanarak, metin mesajı uygulaması içinde, metin mesajları yazmak ve özel efektler ekleyerek “Live Messages” gönderebiliyorlar. Geliştirilmiş bir kapatma modu ile akıllı telefon kapalıyken bile kullanıcılar notlarını hızlı bir şekilde Note 8’e not edebiliyorlar ve bu nota daha sonra erişim sağlayabiliyorlar.

Galaxy Note 8’in ön tarafında bir adet 8 megapiksel kamera ve arka tarafında çift lensli 12 megapiksel kamera yer alıyor. Her iki arka kamerada da optik görüntü sabitleme sistemi yer alıyor. Çift lensli arka kameranın birisi geniş açılı f / 1.7 diyafram değerine, diğeri telefoto f / 2.4 diyafram değerine ve ön kamera f / 1.7 diyafram değerine sahip.

Live Focus” modu, kullanıcıların fotoğrafın ana temasını çevreleyen her şeyin fotoğrafını çekip, alan derinliğini kontrol etmelerini sağlıyor; böylece kullanıcılar bokeh efektini, fotoğraf çekmeden önce veya sonra ayarlayabiliyor.

Note akıllı telefon serisinin ekosistemini genişleten Samsung ayrıca, akıllı telefonun bir kullanıcının bilgisayarıyla iletişim halindeyken, evde veya bir ofiste çalışmak arasında sorunsuz bir şekilde veri aktarımını sağlayan Samsung DeX’i piyasaya sundu.

Galaxy Note 8 Live Message

Bunlara ek olarak, Galaxy Note 8, suya ve toza dayanıklı (IP68 sertifikası), hızlı kablosuz şarj, 3.300mAh kapasiteli bir pil ve çeşitli biyometrik kimlik doğrulama seçenekleri (iris ve parmak izi tarayıcısı) gibi özellikleri de beraberinde getiriyor. Samsung’un yeni akıllı telefonu, bölge ve operatöre bağlı olarak 6GB RAM, 10nm işlemci ve 64GB / 128GB / 256GB dahili depolama kapasitesine sahip. Cihaz ayrıca, standart 3.5 mm kulaklık girişine sahip.

The Verge, Engadget, CNET ve USA Today gibi birkaç web sitesi Galaxy Note 8’i test etme deneyimine öncelikli olarak sahip oldular. Birçok site, cihazın çift lenlis kamera sisteminin iPhone 7 Plus modeline benzediğini söylüyor. Engadget “Samsung, iPhone sahiplerinin geçiş yapmayı düşünmesini sağlayacak kadar iyi bir kamera ortaya koymuş” dedi.

24 Ağustos’tan itibaren Galaxy Note 8 ön sipariş ile temin edilebilecek ve akıllı telefon daha sonra, 15 Eylül’de satışa çıkacak. ABD’de cihaz, Midnight Black ve Orchid Gray renklerinde operatör kilitli ve kilitsiz olarak satışa sunulacak. Samsung, Note 8’i müşterilerinin tüm büyük operatörlerin yanı sıra Samsung.com’dan da alabileceklerini duyurdu.

Galaxy Note 8’in Fiyatı

Verizon’un basın açıklamalarına göre, Samsung Galaxy Note 8’i kontratlı olarak 24 ay boyunca 40 dolar veya peşin olarak 960 dolara satın almak mümkün. Türkiye için fiyatın ne olacağı ise şimdilik belirsiz ancak kısa süre içerisinde belli olacağını düşünüyoruz.

Galaxy Note 7 sahipleri, Note 8’e geçmek istedikleri taktirde Samsung’un 425 dolara varan bir fiyatla indirim yapacağı da gelen bilgiler arasında.

Samsung Galaxy Note 8 hakkında daha fazla bilgi edinmek için şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

teknik destek