Samsung, Galaxy Note 8 ile Ne Kadar Çabalasa da iPhone 8’in Popülaritesinin Altında Kaldı!

Samsung Note 8 ve iPhone 8

Milyonlarca Apple hayranının beklediği gün geldi ve bugün yeni iPhone günü! Apple’ın CEO’su Tim Cook ve birkaç Apple yöneticisi yaklaşık bir saat sonra sahneye çıkacaklar ve iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i tanıtacaklar. Yeni iPhone’lar dışında birkaç yeni Apple ürünü de bu özel akşamda tanıtılacak.

teknik destek

Geçen yılki iPhone 7 ve 7 Plus’a benzer tasarıma sahip olan ancak kablosuz şarj özelliğine sahip olması beklenen iPhone 8, Apple’ın belki de en özel iPhone modeli olması beklenen iPhone X’e eşlik edecek. iPhone X’i bu denli özel kılan şey ise, iPhone’un 10. yıldönümüne maledilen bir model olmasından kaynaklanıyor.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in asıl rakibi olarak önce iPhone X ardından iPhone 8 Plus gösteriliyor. Her akıllı telefonda olduğu gibi, Note 8’in de kendisine göre özel yanları var ve pek çok gelişmiş özelliğe sahip. Zaten bunun farkında olan Samsung, iPhone 8 dedikoduları ortada dolaşırken, Apple’ın Eylül Özel Etkinliği’nden birkaç hafta önce dikkatlerini üzerine çekmek için yeni Note 8’ini duyurdu. Malumunuz Samsung’un Note 8 lansmanını Ağustos ayına taşıması eski bir karar değil. Geleneksel hiç değil. Apple ile olan rekabeti lehine çevirmek için Samsung, son birkaç yıldır yeni Note modellerini Ağustos ayında duyuruyor.

Samsung için bu yılın daha iyi olacağı, Note 8 ile piyasayı dümdüz edeceği konuşuluyordu ancak beklendiği gibi olmadı. iPhone’un popülaritesi yine galip geldi ve merakla beklenen, henüz tanıtılmamış olan iPhone 8, Galaxy Note 8’i ezdi geçti.

Bunu nereden çıkarttığımızı merak ediyor olabilirsiniz. Hemen söyleyelim, bu eğilimi Google Trendler’den siz de görebilirsiniz. Veya daha kolay yoldan, hemen aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Galaxy Note 8 mi iPhone 8 mi

iPhone 8’in lansman zamanına doğru arama trafiği rekor düzeylere ulaşırken, Note 8’in lansman gününde bile iPhone 8’in popülaritesini aşamadığı görülüyor. Muhtemelen bu eğilim benzer şekilde satışlara da yansıyacak ve Apple iPhone 8 (8 Plus) satışları ile Note 8’i geçmeyi başaracak.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. İşiniz gücünüz sahtekarlık. Google motoruna millet galaxy note 8 mi yazar sadece note 8 mi? Sen apple iphone 8 yazda bi trendlere bak bakalım. Ben trendlere iphone 8 ve note 8 yazdım ezici üstünlükle note 8 daha trend çıktı. Sen ancak bunlara inanmak isteyen elmacıları kandırırsın. Yalan yanlış haber yapmayın. Note 8 dünyanın en popüler cihazı allahın kekoları..

Comments are closed.