İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy S7 ve LG G5 Şimdiden iPhone 7’nin Gerisinde Kalacak Gibi Duruyorlar

Ne düşündüğünüzü şimdiden tahmin eder gibiyim. Daha tanıtılmamış üç akıllı telefon modeli arasında nasıl bir karşılaştırma veya kıyaslama yapılabilir. Ve muhtemelen iPhone 7‘nin Samsung Galaxy S7 ve LG G5‘i nasıl gerisinde bırakacağını iddia edebildiğimi merak ediyorsunuzdur. Mevcut bilgiler, en azından bir süredir Samsung Galaxy S7 ve LG G5 için elde edilen kapalı performans test sonuçlarında bu açıkça görülüyor.

Apple her yeni iPhone ile performansı bir üst seviyeye çıkartırken ayrıca diğer üreticilerin amiral gemilerine de meydan okuyor. Öyle ki diğer üreticileri performans konusunda sorunlarla uğraşırken ve bu sorunlarla baş edemezken, Apple ivmesini hep yükseltecek şekilde tutmayı başarmış durumda. Aslında bu durumun başlıca sebebi Android işletim sistemi. iOS karşısında ne yazık ki pek şansı yok.

Apple bu yıl iPhone 7 ile gelişmiş kamera, yenilenmiş tasarım, geliştirilmiş donanımsal yapı ve doğrudan iyileştirilen CPU ve GPU performansı ile sahneye çıkacak ve yeni akıllı telefonunu iPhone kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Gelin şimdi asıl konumuza geri dönelim.

Öncelikle ortaya çıkan Galaxy S7 Geekbench 3 benchmark test sonuçlarına bakalım. Galaxy S7, tek çekirdekte 2.282 puan alırken, çoklu çekirdek performans testlerinde 4.979 puanı elde etmeyi başarmış durumda.

Samsung-Galaxy-S7-Performans-Testi

LG G5 için de benzer sonuçlar mevcut. LG G5 Geekbench 3 benchmark testlerinde tek çekirdekte 2.248 puan alırken, çoklu çekirdekte 5.061 puan almayı başarmış durumda.

LG-G5-Performans-Testi

Puanlar her ne kadar çıtayı yükseltici gibi gözüküyor olsa da Apple’ın iPhone 6s Plus‘la bu puanları hemen hemen yakaladığını görmek mümkün. iPhone 6s Plus tek çekirdekli performans testlerinde 2.537 puan alırken, çoklu çekirdek performans testlerinde 4.430 puan alıyor.

iPhone-6s-Plus-Performans-Testi

Apple’ın böylesine yüksek puanları iPhone 6s Plus’la almayı başardığı görülürken ve Samsung ve LG’nin daha tanıtmadığı ve tanıtıldığında dikkatleri üzerine çekecek olan akıllı telefonlarına karşın rekabet edebildiği açıkça görülüyor.

Özetle, Apple’ın iPhone 7 ile %25-40 arasında artış gösterecek performansla LG G5 ve Samsung Galaxy S7’yi gerisinde bırakacağı bir gerçek.