Şimdi yükleniyor

iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus’ın Gerisinde Kaldı!

iPhone X Sağlamlık Testi

iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus’ın Gerisinde Kaldı!

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Consumer Reports, iPhone X için en yeni testine ait sonuçları paylaştı ve sitenin tavsiye listesinde iPhone X, sağlamlık testindeki düşük performansından dolayı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın gerisinde kaldı.

teknik destek

iPhone X, on akıllı telefonun yer aldığı tavsiye listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor. iPhone X gibi iPhone 8 ve 8 Plus cam gövdeye sahip ancak her iki cihaz da iPhone X’e kıyasla daha sağlam bir gövdeye sahip. Site tarafından yapılan gerçek hayat düşürme testlerinde, yaklaşık 0.75 metreden yere bırakılan her üç cihazdan en çok hasar göreni iPhone X oldu.

50-100 kez tekrarlanan düşürme sonrasında, iPhone X’in gövdesi ciddi hasar aldı. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta da kısmi hasar meydana geldi ancak iPhone X’e kıyasla daha sağlam kaldılar. Çizilme ve su geçirmezlik testlerinde ise iPhone X daha başarılı oldu.

iPhone X’in pil ömrü tarafında da olumsuz bir tablo söz konusu. Consumer Reports’un gerçekleştirdiği testlerde, iPhone X 19.5 saat, Samsung Galaxy S8 26 saat ve iPhone 8 Plus ise 21 saatlik pil ömrü sundu.

iPhone X, sağlamlık veya pil testlerinde iyi bir performans göstermedi ancak Consumer Reports tarafından test edilen tüm akıllı telefonlara kıyasla en yüksek kamera performansı puanını almayı başardı. Site aynı zamanda, OLED ekranını ve Face ID yüz tanıma sistemini  iPhone X’in güçlü yönleri olarak saptadı.

Genel olarak Consumer Reports, başta üstün pil ömrü nedeniyle Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 +’ı en çok önerilen iki akıllı telefon olarak sıralamaya devam ediyor ve bu cihazların hemen ardından üçüncü ve dördüncü sırada sırasıyla, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 yer alıyor. Listenin dokuzuncu sırasında ise iPhone X yer alıyor.

Consumer Reports’un testine ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

teknik destek