İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy S7’lerin Kamera Camı Kendi Kendine Çatlıyor!

Galaxy S7 kullanıcılarının pek çoğu, akıllı telefonlarının kamera camının kendi kendine çatladığını iddia ediyorlar. Birden fazla kullanıcı bu sorundan muzdarip ve konuyu resmi Samsung forumundan dillendiriyorlar.

teknik destek

Kullanıcıların tümü, arka kamera camına herhangi bir hasar vermedikleri halde, camın kırıldığını veya çatladığını bildiriyorlar. Aslında bu konu daha önce de gündeme gelmişti ama sorun yaşayan kullanıcı sayısı şimdiki kadar fazla olmadığı için pek ses getirmemişti. Ancak gözüken o ki işler şimdi değişecek gibi duruyor.

Üst düzey akıllı telefonlarda dahi sorunlar yaşanabiliyor. Üretim kusurları söz konusu olabilir. Aynı sorunların giderek artması durumunda ise kalite kontrolü hakkında soruların sorulması gerekir. İşte tam şu anda Samsung’un Galaxy S7’siyle ilgili bu noktada durmak ve birtakım sorular sormak gerekiyor.

Samsung’un pil ile ilgili sorunlarını takiben, akıllı telefonu Note 7’nin üretimini durdurması ve piyasadan geri çekmesi hala çok konuşulan konular arasında. Şirketin üretim sürecinde bazı şeyleri atladığı da giderek artan amiral gemisi akıllı telefonlarında yaşanan sorunlardan çıkartılabilir. Özellikle Galaxy S7’nin kamera camının kendi kendine kırılmasını iddia ederek servisin yolunu tutan kullanıcılardan 70 dolar gibi bir fiyatta servis ücreti talep edilmesi bazı kullanıcıların tepkisini çekmiş durumda.

Samsung, sorunun bir kusur yerine kullanıcı hatası olduğuna inanıyor ancak bu, Seattle hukuk firmasında Keller Rohrbach’ın olayın peşini bırakmasını bakmasını engellemiyor. Keller konuyu hukuk mücadelesine çevirebileceklerini iddia ediyor. Galaxy S8 için söylentilerin arttığı şu günde ki lansmanına da artık aylar kalmışken, Note 7 vakası tam atlatıldı derken şirketin Galaxy S7 ile başının ağrıması ciddi tahribatlara neden olabilir.

teknik destek