İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy S9’un iPhone X’den Daha Yavaş Olduğu Ortaya Çıktı!

Samsung’un 2018 yılı amiral gemisi modeli hakkında somut bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Samsung’un gelecek nesil akıllı telefonunda ciddi tasarımsal değişikliklere gideceği konuşulurken cihazın performansı ile ilgili olarak Geekbench sonuçlarına ulaşıldı.

SM-G960F kod adı ile Geekbench test sonuçlarında görünen Galaxy S9, Exynos 9810 çipine ve 4 GB RAM’e sahip. Tek çekirdek testinde 2.680 puan elde eden cihaz, çoklu çekirdekte ise 7.787 puana ulaştı.

samsung galaxy s9 geekbench testi

Böylece, 3 Kasım’da piyasaya çıkan iPhone X’e kıyasla gelecek nesil Galaxy S9’un daha yavaş olduğu belli olmuş oldu. Çünkü, Apple’ın en yeni amiral gemisi tek çekirdek testinde 4.197, çoklu çekirdek testinde ise 10.051 puan alıyor.

Elbetteki Galaxy S9’un lansmanına henüz uzun bir süre var ve o zaman kadar Samsung birtakım yazılım optimizasyonu ile iPhone X ile amiral gemisinin arasındaki puan farkını kapatacaktır. Fakat, iPhone X’in hem tek çekirdek hem de çoklu çekirdek testlerinde aldığı puanın oldukça yüksek olduğu ve Samsung’un işinin kolay olmadığı konuşuluyor. Bu da Samsung’un 2018 yılı akıllı telefonun 2017 yılı iPhone modeline kıyasla yavaş olacağı anlamına geliyor.