Samsung, İade Edilmeyen Note 7’ler için İlginç Bir Önlem Alıyor!

Samsung-Galaxy-Note-7

Samsung bugün, kötü üne sahip olan akıllı telefonu Note 7’ye sahip olan müşterilerinin güvenliğini daha da artırmanın bir yolu olarak, vereceği güncelleme ile cihazı kullanılamaz hale getireceğini duyurdu.

teknik destek

“Geri çağrılan tüm Galaxy Note 7 cihazlarının yüzde 93’ünden fazlası iade edilmiş olsa da, Samsung’un 19 Aralık’ta verilecek olan güncelleme ile cihazın daha fazla tehlike oluşturmamasını sağlanacak. Güncelleme, sonbaharda patlamalara neden olan akıllı telefonu şarj etme özelliğini engelleyecek ve genel olarak mobil cihaz olarak çalışma olanağını ortadan kaldıracak.”

Şirket yayınladığı basın bülteninde ayrıca, ABD Tüketici Ürünü Güvenliği Komisyonu ve ülkedeki operatörler ve perakendecilerle işbirliği yaparak, orijinal ve zahmetli yedek cihaz olan Galaxy Note 7 akıllı telefonların geri çağrılmasının genişlettiğini açıkladı. Tüketiciler Note 7’yi bir başka bir Samsung telefonuyla değiştirebilir veya geri ödeme alabilirler.

Samsung, kullanıcılarından gelen çok sayıda patlama şikayeti sonrası Galaxy Note 7 için bir dizi önlemler almıştı. Bu önlemlerin yaklaşık bir ay sonrasında, cihazın dünya çapında satışlarını durdurdu. Bu adım, Ekim ayında şirkete 2.3 milyar dolara mal oldu.

müşteri hizmetleri