Şimdi yükleniyor

Samsung, iPhone için Çip Üretimine Geri Dönüyor!

A11 Çip

Samsung, iPhone için Çip Üretimine Geri Dönüyor!

Son Güncelleme tarihi 18 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

The Korea Herald’ın paylaştığı yeni bir rapora göre, Samsung Electronics gelecek yılın iPhone serisinde Apple için çip üretmeye tekrar başlayacak. Daha önce, Tayvanlı çip üretici Semiconductor Manufacturing Company, Apple’ın A10 yongasını iPhone 7’ye sunmanın tek tedarikçisi olma sorumluluğunu almış ve yaklaşmakta olan iPhone 8’deki A11 yongasının da tedarikçisi olmayı başarmıştı.

teknik destek

Fakat bugünkü rapor, Samsung Electronics’in İcra Kurulu Başkanı Kwon Oh-hyun’un geçen ay Apple’ı ziyaret etmek için Cupertino’ya geldiğini iddia ediyor. Raporda, Samsung’un sadece iPhone’lar için 7 nanometre çip imalatına yönelik ekipmanlar satın aldığı için anlaşmayı kapmayı başardığı bilgisi yer alıyor. Bu hareketin, OLED ekran üretimi için Apple ile yakınlaşan Samsung’un Apple ile daha da yakınlaşmak için güttüğü bir politika olarak yorumlanıyor.

Anlaşmayla ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor olsa da, The Korea Herald’ın kaynakları Samsung’un daha önce TSMC tarafından 2018 yılında üretilecek olan iPhone modellerinin bir kısmının üretimini üstlendiğini söylüyorlardı. Bu ortaya çıkan en yeni raporla da bu doğrulanmış oldu.

teknik destek