Samsung Note 7’den Ne Kadar Zarar Edecek?

img_0904

Samsung’un patlayan Note 7 için üretimi durdurma kararı alması ile birlikte Note 7’nin Samsung’a verdiği zararın boyutları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İlk tahminler 2.3 milyar dolarken Samsung’tan gelen haberler bu kadar iyimser değil.

teknik destek

Samsung yatırımcılar için yayınladığı bildiride zararın 5.3 milyar dolar civarında olduğunu açıkladı. Daha önce üçüncü çeyrekte 2.3 milyar dolar zarar edeceği belirtilirken, Note 7’nin 2017 yılını etkileyerek ek 3 milyar dolar daha zarara sebep olacağı açıklandı.

Şirket bütün Note 7 sahiplerine çağrı yaparak cihazlarını kapatıp iade etmelerini istiyor. Note 7 defterini kapatan Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin satışını genişletmeyi planlıyor. Tahminize göre bu cihazları daha çok satmak adına bir dizi indirim kampanyaları gelebilir.

Samsung, Note 7 üretimini durdurmasına rağmen Samsung fanları hatıra olarak saklamak adına Note 7 kutularını satın alıyorlar. Eğer sizde yada bir yakınınızda Note 7 varsa bir an önce bir Samsung satış noktasına teslim edin. Güvenliğiniz için bu çok önemli.

müşteri hizmetleri