Şimdi yükleniyor

Samsung Smart TV sunucuya bağlanamadı ne demek

Samsung Smart TV sunucuya baglanamadi ne demek

Samsung Smart TV sunucuya bağlanamadı ne demek

Son Güncelleme tarihi 22 Ekim 2019 by Teknoloji Haber

teknik destek

Samsung televizyonda sunucuya bağlanamadı ne demek olduğunu kısa bir açıklamayla cevaplayacağız ve çözümü için önerilerimiz olacak.

Smart TV kablolu internet bağlandı ama internette girerken “Sunucuya bağlanmadı” hatası çıkıyor nedeni nedir diye yazanlar oldu. Sorunu bir kaç başlıkla ele alabiliriz.

Bu uyarı sadece TV’ ye özel değil. Telefonlarda ve diğer internet erişimine ihtiyaç duyan tüm cihazlarda görülebilir. Kesin bir çözüme ulaşmak için deneme yanılma işinize yarayacak.

Televizyonda sunucu bağlanamadı hatası

Wifi sunucuya bağlanamadı Philips, LG, Arçelik, Sony, Vestel, Grundig, Sunny veya Beko televizyonda çıkabilir. Tüm adımlar tüm markalar için geçerli.

Sunucuya bağlanamadı, Smart TV ip alamadığında veya dns sorununda ortaya çıkabiliyor. Bazende wifi bağlantı var ama internet olmadığında sunucu hatası çıkabilir. Yani tek bir nedenle izah edemeyiz.

Hata bazen modem girişi kaynaklı olabiliyor ve bazende wifi nedeniyle çıkmakta. Hem kablo ile hem kablosuz bağlantıların denenerek netleştirilebilir.

Samsung-Smart-TV-sunucuya-baglanamadi Samsung Smart TV sunucuya bağlanamadı ne demek
Samsung Smart TV sunucuya bağlanamadı ne demek

Smart TV sunucu bağlanamadı çözümü

  • Önce modem ve televizyon kapatılsın biraz beklenip açılsın
  • Yukarıdaki genelde çözüm getirecektir. Getirmedi ise TV’ ye ip ve de dns yazarak modem tekrar kapatılsın (dns Google ya da Telekom ve ip ise modem ip adresine göre yazın. Örnek 192.168.1.10)i
  • Kablolu bağlantı yapılıyorsa kablo çalışıyor mu veya çalışmıyor mu bilgisayarda kontrol edin
  • Smart TV ağ ayarlarını sıfırlayın veya internet belleğini sil yapınız. Bu özellikle Philips televizyonda olan bir seçenek (kablolu veya wifi bölümünde bulunuyor)
  • Modemin güvenlik duvarı pasif yapılarak denensin ve duruma göre açılır

teknik destek