İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile iPhone 6s Yaklaşımı

Samsung yarın Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini tanıtacak ve piyasanın dikkat çekici ikilisi, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın benzer çifti görünmüş olacak.

teknik destek

Tüketici eğilimlerine bakıldığı zaman, Samsung bu yıl Galaxy S7’yi 5.1 inç ekran boyutunda sunarken, Galaxy S7 Edge’yi 5.5 inç kavisli ekran boyutuyla sunacak. Bu da Samsung’un Galaxy S7 Edge ile özellikle iPhone 6s Plus‘a karşı rekabet edeceği anlamına geliyor.

Geçmişte de Samsung’un amiral gemilerinde Apple’dan ilham aldığı sıklıkla görülmüştü. Bu yılda Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile Samsung’un benzer bir tavır göstermesi bekleniyor. Özellikle Apple’ın son silahı 3D Touch teknolojisini Galaxy S7 ve S7 Edge‘de göreceğiz diyebiliriz. Doğrusu Samsung’un bunu nasıl sunacağını görmek ilginç olacak.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin özellikle dikkat çeken özelliğinin “always-on” ekran olacağını da söyleyebiliriz. Ekranın sürekli açık kalmasını ve zaman bilgileri gibi kısmi verilerin gösterildiği bu ekran ile pil ömrünün nasıl bağdaştırılacağını merak ediyoruz.

Samsung’un yeni Galaxy’lerde Apple bari bir tavır izlemeye başladığını göreceğiz. Apple gibi büyük tasarımsal değişikliklerden öte, bir önceki modelin tasarımını daha ergonomik hale getirilmesini Samsung gelenek haline getirecek gibi duruyor. Yarın Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye olan benzerlikleri ile bunun görüleceği açık.

Samsung’un yeni akıllı telefonlarını iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ötesine itmek adına gelişmiş özelliklerle geleceğini biliyoruz. Ortaya çıkan son detaylara göre de Samsung’un özellikle su geçirmemezlik özelliği üstünde durduğunu söyleyebiliriz. Galaxy S7 ve S7 Edge’de çok daha özel su geçirmemezlik özelliğini göreceğiz. Çoğu kullanıcıya göre de zaten bu yeterince büyük bir özellik olacaktır.

Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 12 megapiksel kamera kullanımına geçmiş ve bu büyük taktirleri almasını sağlamıştı. Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de Apple’a göre daha büyük avantaj olarak düşük ışıkta daha iyi çekim yapan bir kamerayı kullanıma sunması bekleniyor. Bu da Samsung’un f/1.7 diyafram lens kullanması anlamına geliyor.

Ve bir özellik konusunda da Samsung’un Apple’dan besleneceğini söyleyebiliriz. İddialara göre Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge’de Apple’ın Live Photos benzeri bir özelliği kullanıma sunacak. Samsung’un bu özelliği hangi şartlarda sunacağını yarın hep birlikte göreceğiz.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin pil konusunda iPhone 6s Plus’ın üstünde neleri getireceği tam olarak bilinmese de Samsung’un hedefinde hızlı şarj ve kablosuz hızlı şarj özelliklerinin olduğu düşünülüyor. Samsung Galaxy S6 ile %0’dan %100’e bir bataryanın dolma süresini 80 dakika gibi bir sürece kadar düşürmüştü ve bu oldukça taktir edilmişti. Samsung’un bu yıl da bu süreci daha da düşürmesi bekleniyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de microSD kart yuvası olacak. Apple’ın aksine şirket her iki akıllı telefon modelinde de başlangıç depolama kapasitesi olarak 32 GB ile gelecek. Ayrıca 64 GB depolama seçeneği de sunulacak.

Son olarak Samsung’un, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de Apple’ın başarılı hamlelerinden olan renk politikasını takip etmesi bekleniyor.

 

müşteri hizmetleri