Şimdi yükleniyor

Şimdiye Kadarki En Yüksek Kapasiteli Pile Sahip iPhone Modeli Geliyor!

iPhone Pil Kapasitesi

Şimdiye Kadarki En Yüksek Kapasiteli Pile Sahip iPhone Modeli Geliyor!

Son Güncelleme tarihi 21 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, 2019’da piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinde daha fazla güç tüketen yeni nesil TrueDepth kamera sistemi yer alacak ve Apple bundan dolayı iPhone’larında daha yüksek kapasiteli pile yer vermeye odaklanacak.

teknik destek

Analist, Apple’ın gelecekteki iPhone modellerinde 3D algılama ve artırılmış gerçeklik teknolojisine özel olarak odaklanılacağına inanıyor. Apple, bu iki teknolojiyi şu anda TrueDepth kamera sisteminin yer aldığı iPhone X’da sunuyor. Gelecekteki iPhone modellerinde yükseltilmiş TrueDepth kamera sisteminin yer almasının pil tüketimini artıracağından dolayı Apple’ın 2019 ve 2020’deki iPhone modellerinde pil kapasitesinin ciddi oranda artırması bekleniyor.

Kuo, Apple’ın önümüzdeki yıl yeni nesil 5.8 inçlik iPhone X ile birlikte daha büyük ekranlı 6.5 inçlik ekrana sahip iPhone X Plus’da ve orta gelirli müşterileri hedefleyen 6.1 inçlik LCD ekrana sahip iPhone modelinde de TrueDepth kamera sisteminin yer alacağını hatırlatıyor. Kuo daha önce, ikinci nesil iPhone X’de tek hücreli L şeklinde bir pilin yer alacağını söylemişti. Bu, mevcut L şeklinde iki hücreli pile sahip iPhone X’e göre yeni nesil iPhone X’in yüzde 10 seviyelerinde daha yüksek kapasiteli pile sahip olacağı anlamına geliyor.

Analist, gelecek yılki iPhone X Plus’ta L şeklinde iki hücreli pile sahip olacağını düşünüyor ve 6.5 inç gibi oldukça büyük bir ekrana sahip cihazda 3.300 mAh ila 3.400 mAh arasında bir pilin yer almasını bekliyor.

Apple’ın yeni iPhone X ve iPhone X Plus ile birlikte LCD ekranlı 6.1 inçlik iPhone modelinin gelecek yılın Eylül ayında tanıtması ve Ekim ayına kadar piyasaya sürmesi bekleniyor.

teknik destek