Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ciddi Bir Sorunu Daha Ortaya Çıktı!

simsiyah_iphone_7_plus

Apple’ın iPhone 7’yi tanıtmasının üstünden artık hemen hemen bir buçuk ay geçmiş durumda ve günlük hayatta yeni nesil iPhone’ların durumlarıda belirginleşiyor. Elbetteki kimi yazılımsal sorunlar kullanıcılar tarafından tespit edilmiş ve en basiti dün yayınlanan iOS 10.0.3 güncellemesi ile bu sorunlar giderilmişti. Donanımsal anlamda sorunlarda şirket tarafından titizlikle takip ediliyor ve bir sorun tespit edilirse gereği hemen yapılıyor.

teknik destek

Ancak Simsiyah iPhone 7 için her şeyin sorun olduğu gerçeği söz konusu. Özellikle tasarımsal anlamda. Simsiyah renk seçeneği oldukça eşsiz bir yapıya görünüme sahip. Bu yönü ile pek çok kullanıcı iPhone 7’de tercihi bu renkten yana yapıyor. Ama Apple’ın bile kılıfla kullanılmasını önerdiği, kolay çizilebilir olarak nitelendirdiği bir iPhone renk seçeneğinden söz ediyoruz. Son ortaya çıkan sorunla üreticisinin dahi diğer renk seçeneklerine göre daha rahat çizilir dediği Simsiyah renk seçeneğinin gerçek anlamda büyük bir bela olduğu da netleşmiş oldu.

Bir kullanıcı Simsiyah iPhone 7’sini çizilmere karşı korumak için tam (cihazın her yerini kaplayacak şekilde) koruyucu film kaplaması yaptırmış ve bu film kaplamayı çıkartması ile hiç beklenilmeyen bir şey olmuş. Hemen hemen tüm iPhone modellerinin arkasında yazan “iPhone, Designed by Apple in California…” yazılarının koruyucu filmine yapıştığı ve iPhone 7’nin arka kısmından bu yazılarının tümüyle kalktığını görmüş. Gerçek anlamda tehlikeli bir durum söz konusu.

Konuyla ilgili bir videoda paylaşılmış durumda;

Kullanıcı, cihazın ıslanması durumunda koruyucu filmin hemen çıkartmalarını ve kuru bir bezle cihazın kurulanması gerektiğini özellikle vurguluyor. Çünkü telefon ile koruyucu film arasına giren su bu sorunu aslen tetikleyen olarak görülüyor.

Sonuç olarak iPhone 7’de Simsiyah renk seçeneğinden uzak durmak ve illaki koyu bir renk tercih edilecekse Siyah renk seçeneğini tercih etmekte fayda var.

müşteri hizmetleri