Şimdi yükleniyor

Siri Artık Daha Başarılı!

Siri Artık Daha Başarılı!

Siri Artık Daha Başarılı!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Sanal asistan dendiğinde ilk akla gelen servis olan Siri, sektöründe ilk olmayı başarmıştı. Apple, ilk dönemlerde Siri ile rakipsiz bir kullanım sunmuş ve akıllı telefonlar arasında bu özelliği ile büyük ses getirmişti.

teknik destek

Aradan geçen sürüde Siri, hızlı bir gelişme gösteremedi ve geriye doğru gitti diyebiliriz. Yapay zekanın gücünü arkasına alan ve sürekli gelişme gösteren Google Asistan ise Siri’yi kısa süre içerisinde geçmeyi başardı. Apple, tarafından beklenen hamle ise iOS 12 işletim sistemi ile birlikte gelecek gibi duruyor.

Siri Test Puanları Yükseldi!

Yapılan geliştirme ve düzenlemelerin sonrasında Siri asistanı tekrar testlere dahil edildi. Elbette, sadece Siri değil piyasadaki tüm sanal asistanlar bu teste dahil oldu. Bu defa gelişim konusunda kendinden söz ettiren servis Siri oldu. Siri, bir önceki teste göre oldukça iyi sonuçlar almayı başardı.

A1389B23-97B4-409D-AF47-328D07611A49 Siri Artık Daha Başarılı!

Yapılan testlerde Google Asistan’ın %100 algılama başarısı olduğunu, Siri’nin ise %99 oranında algılama gösterdiğini görüyoruz. Cevap verme konusunda ise Google Asistan %85’lik bir başarı sergilerken, Siri %78 seviyesine yükseldi. Bu değer önceden %66 seviyesindeydi.

Apple, Google’ı geriden takip ediyor olsa da önümüzdeki dönemlerde farkı kapatacağını söyleyebiliriz.

teknik destek