Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone Gecikebilir!

Yeni iPhone Gecikebilir!

Yeni iPhone Gecikebilir!

Son Güncelleme tarihi 26 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

Yeni iPhone modellerinin üretim aşamasına geçtiği ile ilgili bilgiler mevcut, firmanın eylül ayında tanıtacağı 3 iPhone modeli ile iligli paylaşımlar yapıldı ve üretim aşamasının ardından yeni modeller ile ilgili fikir sahibi olmayı başardık.

teknik destek

Yeni teknolojileriyle dikkat toplayan ve büyük ekranlarla gelmesini beklediğimiz iPhone modelleri ile alakalı bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Karşımıza çıkan son gelişme ise 6.1 inç iPhone modeliyle ilgili oldu. LCD panele yer verilecek olan modelle ilgili maalesef üzücü gelişmeler yaşanıyor. iPhone 9 adını almasını beklediğimiz cihazın üretim sorunları ile karşılaşacağı söyleniyor.

iPhone 9 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

427ECA94-8FF5-439F-9D30-6D3C3F129B91-1024x569 Yeni iPhone Gecikebilir!

Söylentilere göre 6.1 inç iPhone modellerinin üretimi başladı bile ancak üretim aşamasında bazı problemler var. OLED panel konusunda elini çabuk tutan Apple’ın bu modellerde bir stok sıkıntısı çekmeyeceği söyleniyor. Fakat aynı durum LCD panele sahip olacak model için geçerli değil. Bu modelin LED aydınlatmak konusunda problemleri olduğu söyleniyor. LCD ekranların arkasında bulunacak olan LED panelin ışık sızdırdığı iddia ediliyor.

Analistler tarafından aktarılan bilgilere göre ışık sızma problemi tüm ekran montaj aşamasına etki ediyor. Böyle bir konu daha önce de gündeme gelmiş ve sorunun çözüldüğü aktarılmıştı. Bu defa sorunlar devam ediyor ve çözüm olarak 6.1 inç iPhone modelinin 1 ay erteleneceği söyleniyor.

OLED ekrana sahip olan modellerin zamanında satışa sunulacağı ancak LCD ekranlı cihazların 1 ay gecikme yaşama ihtimali bulunuyor. Elbette Apple’ın resmi bir açıklama yapması gerekiyor fakat gecikme olursa iPhone 9 modeli dışındaki modellerde de satış stratejisini bozmamak adına gecikme olabilir.

teknik destek