İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siri’ye Derdini Anlatamayanların Sorununa Çözüm: Siri’ye Yaz Özelliği

Google, Mayıs ayında sanal asistanına kattığı özelliklerle Siri’ye büyük bir darbe vurmuştu ancak Apple’ın buna cevabı gecikmedi ve WWDC 2017’nin açılış konuşmasında tanıttığı iOS 11’de yaptığı geliştirmelerle Siri’yi daha etkin hale getirdi. Google’ın sanal asistanına benzer pek çok özellik iOS 11 beta ile Siri üzerinde kullanıma sunulmuş durumda.

teknik destek

“Siri’ye Yaz” özelliği, Siri’ye sesli olarak derdini anlatamayanların veya çevresel nedenlerden dolayı söyleyeceklerini dile getiremeyenlerin sorununu çözüyor.

Siri’nin bu yeni özelliğini etkinleştirmek çok kolay ancak özellik Ayarlar’da Siri ve Arama menüsünde yer almadığı için pek çok kişinin kolayca ulaşabileceği bir yerde değil. Biz de bu yazımızla, Siri’ye Yaz özelliğini nasıl etkin hale getirebileceğinizi göstermeye çalışacağız.

Siri Yaz Özelliğini Açma

1. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik menüsüne gidin.

2. Ekranı parmağınızla aşağıya doru kaydırın ve Siri‘ye dokunun.

3. Siri’ye Yaz seçeneğinin yanındaki anahtarı etkin (yeşil) hale getirin.

Şimdi ana ekran düğmenize basılı tutarak Siri’yi açın ve farkı görün! Evet, artık Siri sizi dinlemiyor. Bunun yerine yazdıklarınıza göre size cevap vermek veya isteğinizi yerine getirmek üzere hazırda bekliyor. Siri’ye sesli söyleyeceklerinizi en basit hali ile yazarak iletmeniz yeterli.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. İsmail bayram İsmail bayram 5 Ekim 2018

    Değerli Bilgi paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim

Yorumlar kapatıldı.