Sızdırılan iOS 11 GM ile iPhone 8 ve Apple Watch Series 3’ün Pek Çok Özelliği Doğrulandı!

iOS 11 GM iPhone 8

iOS 11’in GM (General Master) yani final sürümü, muhtemelen Apple’ın 12 Eylül Salı günü duyurmayı planladığı ürünlerine ışık tutması için sızdırıldı. iOS 11GM, MacRumors, 9to5Mac dahil olmak üzere birçok siteye isimsiz bir kaynak tarafından gönderildi.

teknik destek

iPhone’daki Apple Watch uygulamasında, hücresel bağlantı özellikli üçüncü nesil Apple Watch’un nasıl olabileceğini göstereceği bir görüntü yer alıyor. Yeni nesil Apple Watch, Uzay Grisi gövdesi ve gövde ile uyumlu olan kayış ile genel olarak mevcut Apple Watch’larla aynı tasarıma sahip. Sadece Digital Touch’da kırmızı parlak bir kaplama yer alıyor. Güncelleme kodunda, Apple Watch’un iPhone’la bir telefon numarası paylaşarak LTE üzerinden telefon görüşmesi yapabileceğine dair detay yer alıyor.

Apple Watch Series 3

9to5Mac tarafından iOS 11 GM’in derinliklerinden çıkartılan kod parçacıklarından iPhone 8’deki yeni yüz tanıma sisteminin adının Face ID olacağını gösteren referanslar yer alıyor. Ayrıca iphone 8’in ince çerçeve ve üstteki çentiği gösteren bir görsel mevcut.

iPhone 8 Siri

Güncelleme içindeki gömülü iki iPhone 8 ekran görüntüsü, iPhone 8’deki yeni gezinme çubuğunu gösteriyor. Bu çubuk, ana ekran düğmesinin yaptığı pek çok işlevi yerine getirebilecek. Çubuğu yukarı doğru kaydırdığınızda ana ekrana geçiş yapacaksınız veya daha uzun yukarıya doğru çektiğinizde uygulama değiştirici açılacak. Ayrıca, uyku/uyandırma düğmesi ile birlikte ses yükseltme düğmesine bir uzun süre bastığınızda Siri etkin hale geliyor.

iPhone 8 Kaydırma Düğmesi

Kontur Işık, Doğal Işık, Sahne Işığı, Mono Sahne Işığı ve Stüdyo Işığı modları ile sunulan flaş ile yeni bir Portre Aydınlatma özelliği geliyor gibi görünüyor ve yeni video kayıt seçenekleri de gün yüzüne çıktı;

– 1080p HD 240 fps’de 480 MB

– 4K 24 fps’de 70 MB ve 4K 24 fps’de (film stili) (HEVC) 135 MB

– 4K 60 fps’de 450 MB ve 4K 60 fps’de (daha yüksek çözünürlükte, pürüzsüz) (HEVC) 400 MB

iMessage için animasyonlu emoji ipuçları da yazılımda mevcut ve Apple’ın geçen yıl piyasaya sunduğu kablosuz kulaklıkların revize edilmiş bir versiyonunun gelebileceğini gösteren AirPods 1,2 kod referansları ortaya çıktı.

Son olarak, OLED ekranında etkileyici görüntü kalitesini öne çıkartmak için pek çok renkli yeni duvar kağıtları geliyor.

iPhone 8 Duvar Kağıtları

müşteri hizmetleri

Comments are closed.