İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Smart Connector Özellikli Siyah iPhone 7 Plus Videosu Yayınlandı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtım tarihi iyice yaklaştı. Bloomberg’e göre yeni iPhone 7’ler, 7 Eylül de tanıtılacak. Bir kaç hafta içinde Apple’ın etkinlik için duyuru yapması bekleniyor.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili sızıntılar artarak devam ediyor. Renk seçenekleri, işlemcisi, kamerası, ekran paneli gibi bir çok donanımı sızan yeni iPhone’larla ilgili son günlerde siyah renk seçenceği olacağı konusunda çok haber yapıldı. Bugün Weibo sitesi Space Black (uzay siyahı ) iPhone 7 Plus videosu paylaştı.

Videoda beklendiği gibi siyah renkli iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus ile aynı tasarıma sahip. Yine gündemden hiç düşmeyen 3.5 mm lik kulaklık jackı kaldırılarak yerine ikinci bir hoparlör eklenmiş.

iPhone 7 Plus’ta olmasına kesin gözüyle bakılan çift kamera yine videoda göze çarpan detaylardan. Bir kaç gün önce dokunmatik ana ekran tuşu iddiaları gelmişti. iPhone 7 Plus için yayınlanan videoda iddiaların aksine klasik ana ekran düğmesi mevcut.

image

iPhone 7 Plus ile ilgili uzun süre önce ortaya atılan smart connector iddiası bir süre sonra farklı kaynaklarca yalanlanmıştı. Fakat son günlerde bu iddia tekrar gündemde. Videoda görünen Space Black (uzay siyahı) iPhone 7 Plus’ta smart connector donanımı bulunmakta.

Peki smart connector ne işe yarıyor?

Smart Connctor, iPad Pro’da bulunan bir donanım. Akıllı klavye ve iPad arasında kablosuz bağlantı sağlayan bu donanım, iPhone 7 Plus’ta yer alırsa muhtemelen yine akıllı klavye İçin kullanılacak. Fakat başka bir iddiaya göre bu donanım, kulaklık jackı kaldırılacağı için kablosuz kulaklık ile bağlantı kurmak için de kullanılabilir.

Eğer videoda görüldüğü gibi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta siyah renk seçeneği gelirse Space Gray ( Uzay Grisi) rengine veda edeceğiz.

https://youtu.be/7b-4X6QgKsQ