SnapChat, Hikayeleri Giphy’nin GIF’leri ile destekleniyor

SnapChat, Hikayeleri Giphy’nin GIF’leri ile destekleniyor

SnapChat yeni gelecek olan güncellemesiyle beraber kullanıcılara GIF animasyonlu çıkartmaları kullanmasını sağlıyor. SnapChat, FIF animasyonlu olan çıkartmaları sunacağı sırada bunu SnapChat, Hikayeleri Giphy’nin GIF’leri ile beraber sunacak.

teknik destek

Genellikle Instagram, SnapChat’e gelen özellikleri ve yenilikleri kendi bünyesine katıyor. Fakat bu sefer tam tersi olan bir durum yaşanmıştır. Instagram birkaç hafta önce kullanıcılarına GIF animasyonlu çıkartmalar sunmuştu. Şimdi ise SnapChat kullanıcılarına GIF animasyonlu çıkartmalar sunma kararı verdi. SnapChat GIF animasyonlu çıkartmaları sunacağı sırada Giphy’nin desteğini kullanarak bu özelliği sunacaktır. Artık SnapChat kullanıcıları hikayelerinde GIF arşivinde yer alan seçeneklerden istediğini seçerek paylaşabilecektir.

SnapChat, Hikayeleri Giphy’nin GIF’leri ile destekleniyor2

SnapChat uygulamasında he Friends hem de Discover bölümleri içerisinde istediğiniz Hikayeler’i bulmanıza yardımcı olacak yeni sekmeler içeriyor. Bu şekilde aktif arkadaş hikayeleri ile grup sohbetleri tek sekmede yer alabiliyor. Takibe aldığınız kişilerin hikayelerini izlemek istediğiniz zaman ise bunu başka bir sekme üzerinden izleyebiliyorsunuz.

SnapChat, Hikayeleri Giphy’nin GIF’leri paylaşacak

SnapChat’in CEO ve kurucusu olan Evan Spiegel, SnapChat’e yeni gelen tasarımın uygulamanın kullanımını kolaylaştırdığını belirtiyor. Spiegel aynı zamanda SnapChat’in yeni tasarımının yayılma şeklinin sürekli izlendiğini ve kullanıcı topluluğundan öğrenilen bilgilerle SnapChat’in daha fazla kullanışlı olmasının amaçlandığını belirtti.

SnapChat son güncellemesiyle beraber tasarımında köklü bir değişikliğe gitmişti. SnapChat’in gerçekleştirdiği bu değişimden sonra birçok kullanıcının uygulamanın yeni tasarımını beğenmediğini gördük. Uygulamanın yeni tasarımının özellikle birçok kullanıcı tarafından karışık bulunması çeşitli problemlere sebep olmuştu. SnapChat’in CEO’Su ise yeni tasarımı savunmuştu ve kullanıcıların yeni tasarıma alışması gerektiğini belirtmişti.

müşteri hizmetleri