Snapchat hikayeye konum ekleme ve eklenmiyor

Snapchat hikayeye konum ekleme ve eklenmiyor

Snapchat hikayeye konum ekleme dışında birde Snapchat konum eklenmiyor sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Hikaye konum çıkmıyor gibi hatalar içinde genel bir öneri yazımız olacak.

teknik destek

Snapchat 2011 yılında piyasaya sürülen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine anlık olarak mesaj ve fotoğraf göndermesine olanak tanır. Yayınladığı günden günümüze kadar Snapchat haritası, hikaye ve filtreler gibi kullanıcı odaklı uygulama içi ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

Hikayeye konum ekleme özelliği sanırım 2014 yılında gelmişti. Bundan sonra bazı güncellemelerle daha işlevsel hale dönüştü.

Snapchat hikayeye konum ekleme

Snapchat uygulaması, çektiğiniz fotoğrafları hikaye olarak yayınlamak için düzenlerken size konum etiketi ekleme imkanı vermektedir. Belli konumlarda, hikayenize otomatik olarak Snapchat’in seçeneklerini sunduğu konum etiketlerini ekleyebilirsiniz, bunun için ekranı sağa kaydırmak aradığınız etiketi bulmanız için yeterli olacaktır. Ayrıca, Geofilter sayfası üzerinden kendi konum etiketinizi de üretebilmektesiniz. Sizin karar vereceğiniz konum ile ilgili tasarlama ve düzenleme aşamasından sonra nerede kullanıma açılacağını belirlemeniz gerekmektedir.

Üstelik tasarım konusunda bilgilendirici rehber içerikler ve Illustrator ve Photoshop taslakları da sunulmaktadır. Ürettiğiniz filtreyi veya etiketi onaylamaları için bir gün kadar beklemeniz yeterlidir, onaylanması halinde sizin ve diğer kullanıcıların erişimine açık hale gelmektedir. İlk piyasaya sürüldüğünde sadece ABD’de aktif olan bu özellik, gün geçtikçe diğer ülkelere ve Türkiye’ye de yayılmıştır.

screenshot.1131222938
Snapchat hikayeye konum ekleme ve eklenmiyor

Snapchat konum eklemiyor çözüm denemeleri

  • Snapchat oturumu kapatıp yeniden şifrenizle giriş yapın
  • İnternet bağlantısını değiştirin
  • Tarih ayarına bakınız doğru mu
  • Başka bir hikaye oluşturup deneyin
  • Genel bir durum var mı kullananlara sorun
  • Telefon konum ayarlarını kontrol edin
  • Uygulama konum ayarı kapalı olabilir
müşteri hizmetleri