Snapchat’ten iki yeni spactacles (gözlük) gelebilir

Snapchat’ten iki yeni spactacles (gözlük) gelebilir

Tüm dünyada özellikle gençlerin kullandığı sosyal ağ platformu Snapchat’in geliştiricisi Snap, 2017 yılında Spectacles adında ilk defa giyilebilir teknolojik ürünün piyasaya sunmuştu. Gözlük konusunda çok fazla bir başarı sağlayamayan şirket, yeniden bir güncelleme yoluna gitti.

teknik destek <

Gençlerin çok sık kullandığı ve Facebook‘un kendi platformlarına özelliklerini arakladığı Snapchat, sizlerinde hatırlayacağı gibi Spectacles’ı geçtiğimiz yıl çıkarmıştı. Üretmi olduğu gözlüklerden yaklaşık 300 bin adet elinde kalan şirket, 40 milyon dolar zarara uğradı. Yinede bu durumdan şikayetçi olmayan şirket, yeni bir gözlük üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

İki farklı gözlük üzerinde çalışmalar yürüten Snapchat, ilk modelde geçtiğimiz yıl çıkan gözlükteki sorunları iyileştirecek ve yeni renk seçenekleriyle performans artışı sağlayacak. İkinci modelde ise daha fazla gelişmiş kamera ve iki lense sahip olacak. Yaklaşık 300 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor.

Snapchat’ten iki yeni spactacles (gözlük) gelebilir1

Ayrıca şirketin, Luxottica ve Warby Parker gözlük şirketleriyle bir görüşme sağladığı iddia ediliyor. Şirket kamera teknolojisini bu firmalara lisanslamak ve daha fazla ürün seçeneğine sahip olmak için bu yolu tercih etti.

Spectacles Nedir?

Daha çok bayanlara yönelik olan bu gözlük, barındırdığı kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapabiliyor. Yan kısmında yer alan butona dokunduğunuz anda video kaydı başlıyor. Ayrıca uzaktan bağlantı desteğiyle videolar anında Snapchat’e aktarılabilir. Şuan için üç farklı renk seçeneği bulunan gözlük 130 dolar etiket fiyatına sahip.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri