İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sony’nin Çift Lensli Kamera Teknolojisi ve Apple

Apple’ın iPhone 7 Plus üzerinde çift lensli kamera teknolojisine yer vereceğine dair söylentiler son zamanlarda baya bir dillendirilmeye başlandı.

teknik destek

Sony‘nin CFO’su Kenchiro Yoshida, kendi geliştirdikleri çift kamera sisteminin geleceği hakkında bazı somut veriler paylaştı ve ilk defa çift lensli kamera teknolojisinin geleceği hakkında resmi bir ağızdan açıklama yapılmış oldu. Yoshida, şirketin çift kamera sistemleri üzerinde büyük çalışmalar yaptığını, bu teknolojinin yakın zamanda büyük akıllı telefon üreticileri tarafından benimseneceğini söyledi.

Zaten Sony’nin kamera teknolojisi Apple gibi çeşitli markalar tarafından kullanılmakta. HTC One M8 ile birlikte çift lensli kamera teknolojisi kullanmış ve bu teknoloji ilk defa bir üretici tarafından benimsenerek kullanılmıştı. Yani Apple’ın iPhone 7 Plus üzerinde çift lensli kameraya yer vermesi yeni bir teknoloji adımı olmayacak. Ancak yapılacak değişikliklerle bu teknolojinin daha büyük gözükmesi sağlanabilir.

Yoshida, çift lensli kamera teknolojisinin 2017 yılına sarkmadan, bu yıl içerisinde çeşitli markalarca kullanılacağına dair umutlarının olduğunu belirtiyor. Yine de aslen 2017 yılının çift lensli kamera teknolojisinin aslen kullanılmaya başlandığı bir yıl olacak.

Apple‘ın iPhone 7 Plus üzerinde daha önce satın aldığı Linx’in çift lensli kamera teknolojisini kullanacağı beklense de Apple’ın nihai kararı vermediği söyleniyor. Yani Apple bu teknoloji için üretici olarak Sony’i seçebilir.

müşteri hizmetleri