Şimdi yükleniyor

Sosyal Medya kullananlar dikkat! Virüs çoğalıyor…

twitter-virus

Sosyal Medya kullananlar dikkat! Virüs çoğalıyor…

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Merhaba AppleFoni okuyucuları. Yep yeni bir blog yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda sizlere Sosyal Medya’da oldukça artan ve hızla yayılan virüsten ve bu virüsten nasıl korunabileceğinizi anlatacağız. İsterseniz hemen başlayalım!

teknik destek

iPhone kullanıcıları Sosyal Medya kullanımında oldukça aktifler. Her 10 iPhone kullanıcısından 9’u Sosyal Medya araçlarını aktif olarak kullanmakta ve paylaşımda bulunmaktalar. Durum böyle olunca internet ortamında kötü niyetli insanlarda oldukça fazla.

Son zamanlarda Twitter’da kötü niyetli bir çok insan, bir virüs paneli geliştirdiler. Bu virüs paneli sayesinde insanlar size DM’den ya da mention olarak gönderdikleri bağlantıya tıkladığınızda otomatik olarak virüs size bulaşıyor ve bu virüs hesabınızdan çıkmamakta birlikte tüm takipçilerinize otomatik DM olarak gönderilmekte.

Peki bu virüsü nasıl tanıyabiliriz?

Twitter’da bu virüsü anlamak oldukça kolay. Direkt Mesaj kutunuza gelen “Youtube’da ifşa videon çıkmış” , “Twitter hesabınız askıya alındı” tarzı bağlantılı gelen mesajları kesinlikle açmayın ve gönderen kişiyide engellemeniz sizler için en güzel kurtuluş yolu olacaktır. Bağlantıya kesinlikle tıklamanızı önermiyoruz.

Sosyal Medya’da tanımadığınız kişilerden gelen DM’lerde dikkatli olmalı ve her önünüze gelen linklere tıklamamalısınız. Bu sayede hesabınız güvende olur ve virüslerden kolay bir şekilde arınmış olacaksınız.

teknik destek