Spotify, New York Borsasına Başvuruda Bulundu

Spotify, New York Borsasına Başvuruda Bulundu

Tüm dünyada aktif bir şekilde kullanılan müzik servisi Spotify, hisselerinin halka arzı için New York borsasına kısa süre önce başvuru yaptı.

teknik destek

Tüm dünyada en büyük dijital müzik dinleme servisi olarak bilinen Spotify her geçtiğimiz gün gelişmeye devam ediyor. Son olarak ise Technolohy S.A, şirket hisselerinin New York borsasında işlem görebilmesi adına başvuruda bulundu.

Konu hakkında yapılmış olan açıklamaya göre Birleşik Devletler’in yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley’nin Spotify Technology S.A’nın ilk halka arzına finansal danışmanlık yapacağı,ancak ilk halka arz için hisse açılış fiyatı belirlemeyeceğini ifade etti. Ayrıca açıklamada Spotify hisselerinin açılış fiyatının ilk önce halka arzının yapılacağını ve alım satım emirleriyle belirleneceğini söyledi.

Spotify Değeri 23 Milyar Dolar Olabilir!

Bu açıklamaya göre Spotify hisseleri geçtiğimiz yıl bazı piyasalarda 90-132.50 dolar arasında işlem görürken uzmanlar, Spotify hisselerinin 132.50 dolar ile işlem görmeye başlaması durumunda Spotify’nin değeri 23 milyar doları bulacak dedi.

2008 yılında kurulan ve hizmet vermeye başlayan Spotify her geçtiğimiz gün kendini geliştirmek için birçok yoldan gidiyor. Şirket’in amacı tüm dünyada müzik egemenliğe sahip olmak ve tek olmak. Bunun üzerine sürekli kullanım ve faaliyetlerine devam eden şirket, şimdide borsaya başvuru yaparak, kendi değerini yükseltmek istiyor.

Spotify’in yapmış olduğu başvuru durumunda beklentiler karşılanırsa eğer, 23 milyar değeri olacak olan Spotify, güzel bir indirim kampanyasıyla bu durumu kutlayabilir. Bakalım son durum ne olacak bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri