İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Super Mario Run, Rekora Rekor Demiyor!

Uygulama analitik şirketi App Annie, Super Mario Run’ın yayınlandığı gün, dünya genelinde 4 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini bildiriyor. Apple’ın oyunu ne kadar agresif bir şekilde öne çıkartması, 150’den fazla ülkede piyasaya sürülmesi ve yaklaşık 27 TL gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğu göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değildi…

Oyun piyasaya sürüldükten kısa süre sonra, 60’ın üzerinde ülkede, indirilenler tarafından en çok oylanan ve kullanılan oyun haline geldi. Buna ek olarak, Super Mario Run’ın lansman gününde 11 ülkedeki en yüksek hasılatı elde eden oyun oldu.

App Annie, Pokémon GO ve Super Mario Run tarafından elde edilen gelirin karşılaştırmasının ilginç olacağını belirtti. İlki, isteğe bağlı olarak uygulama içi satın alımlarla ücretsiz oyun olan bir ücretsiz bir oyun; ikincisi ise, oyunların tüm işlevselliğinin kilidini açmak için kullanıcıların bir defaya mahsus 27 TL tutarında ödeme yapmasını gerektiriyor. Bu nedenle, Super Mario Run tarafından elde edilen gelirlerin çoğu bir anlık elde edilirken, Pokémon Go ile elde edilen gelir aslında zamanla geliyor.

Bununla birlikte, Super Mario Run ve Pokémon GO’nun gerçekten karşılaştırılabilir olmadığını akılda tutmak önemlidir. Pokémon GO, isteğe bağlı olarak gelir elde etmek için uygulama içi satın alımlarla birlikte bir ücretsiz modeli izlemektedir. Kullanıcı katılımı arttıkça, iOS geliri sonraki haftalarda artmaya devam etmektedir. Öte yandan Super Mario Run, tam oyunun kilidini açmak için tek bir defa 27 TL gibi uygulama içi satın alımı sunuyor. Sonuç olarak, ödemeler uzun süren oyunlardan önce geliyor ve bu nedenle gelirin oyun ömrü boyunca erkenden gelecek olması muhtemeldir.

Süper Mario Run lansmanı, oyunun toplam gelirlerinde gözle görülür bir düşüş ihtimali ortaya çıkardığı sorunlar yüzünden gölgelendi. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonraki günlerde daha yüksek kazançlar kaydedeceği muhtemel ancak piyasaya sürülmesinden sonraki gücünü koruyup güçlendiremediğini ve Nintendo’nun bu ivmeyi sürdürmek için ne yapacağını görmek ilginç olacak.

Oyunu indirmek ve diğer detaylarına ulaşmak için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.