Swype İçin yolun sonu geldi

Swype İçin yolun sonu geldi

Android en son yaptığı açıklamasında en popüler klavye uygulamaları arasında yer alan Swype uygulamasını artık geliştirmeyeceğini belirtmişti. Swype İçin yolun sonu geldi. Bu şekilde konu hakkında uzun süredir süregelen söylentilerin gerçek olduğu anlaşılmıştı.

teknik destek <

Swype Keyboard, uzun yıllardır Android’in en popüler klavye uygulamaları arasında yer alıyordu. Klavye özellikle ses tanıma ve çizerek yazma özellikleriyle dikkat çekiyordu. Fakat uygulamanın gelişmesinden sorumlu olan Nuance Communications firması, Swype klavye uygulamasını artık daha fazla geliştirmeyeceğini ve bunun yerine ağırlıklı olarak yapay zeka uygulamalarına yöneleceğini açıkladı.Swype İçin yolun sonu iddiaları da böylelikle güçlendi.

Swype, Android cihazlardaki yerini ilk olarak 2013 yılında almıştı. Uygulama ilk başta bazı gizlilik sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor olsa da yinede bir süre popüler bir uygulama olmayı başarmıştı. Swype klavye uygulamasının artık güncellenmeyeceği ise bir Reddit kullanıcısının Nuance Communications firmasından aldığı cevapla beraber ortaya çıkmıştır.

Swype artık güncellenmeyecek!

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, Nuance Communications firması olarak Swype + Dragon keyboard uygulamasını artık güncellemeyeceklerini ve tüketici klavyesi işini artık bıraktıklarını belirtti. Aynı zamanda yapılan bu değişikliğin yapay zeka çözümlerine odaklanabilmeleri için mutlaka gerekli olan bir değişiklik olduğunu da belirttiler. Şirket bu açıklamalarına ek olarak Swype kullanıcılarının uygulamayı kullandıkları sürece keyif aldığını umduklarını ve kendilerinin Swype üzerinde çalışmaktan çok keyif aldıklarını belirtti.

Yapılan bu açıklama üzerine XDA developers, Nuance firmasına ulaşarak yapılan açıklamayı doğruladı. Bu şekilde Swype’ın geliştirilme sürecinin durduğu söylentileri doğrulanmış oluyor. Yalnız uygulama hala Play Store üzerinden indirilebiliyor. Eğer Swype kullanmak istiyorsanız uygulama kaldırılmadan önce indirmeniz sizin için iyi olacaktır.

müşteri hizmetleri