İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taahhüt ile telefon alıp satıyorlar

Son dönemlerde taahhütlü cep telefonu satışlarında çok büyük bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Taahhüt ile telefon alıp satıyorlar.Bankaların teknolojik aletler üzerine kredi alımlarını zor hale getirmesi, kredi kartında taksit yapılamaması ve telefon fiyatlarında yaşanan büyük artıştan dolayı acil nakit ihtiyacı olan kişiler taahhüt üzerinden telefon alımı yaparak 4 bin TL’ye kadar bir rakam kazanabiliyor.

teknik destek

“ACİL NAKİT İHTİYACINDAN DOLAYI SATIYORLAR”

Aslında bu yöntemi GSM operatörleri peşin fiyatlı olarak cihaz alamayan kişilere hitap edecek şekilde kullandırıyor. Fakat acil nakit ihtiyacı olan kişilerinde bu ihtiyacını gidermek için tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Telefonları alarak satan kişiler satışların artmasına sebep olmuştur. Cep telefonu almak isteyen kişiler operatörleri üzerinden 12 veya 24 ay taahhütlü olarak alım yapabilirler. Aynı zamanda cihazın satış fiyatının 400 TL ile 600 TL altına satış noktalarına geri satımını yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bazı operatör satış merkezlerinde yer alan çalışanlar direk olarak cihazlarını satmak isteyen kişilere bu evrede yardımcı da olmaktadır. Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi, her ay ortalama olarak 500 bin TL civarında taahhütlü olarak telefon satışının gerçekleştirildiğini ve bu satışların yaklaşık olarak %10’unun nakit aracı olarak kullanıldığını belirtti.

İnsanlar genellikle düşük fiyatlar üzerinden kredi verilmediği için bu yöntemi tercih etme yoluna gitmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi için insanlara uygun faizler üzerinden finansal desteğin verilmesi gerekiyor.

teknik destek