İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tesla’dan Elektrikli Otomobilde Devrim! Model 3 Tanıtıldı!

Merakla beklenen elektrikli araba Tesla Model 3 dün Los Angeles, Kaliforniya’da gerçekleştirilen etkinlikte tanıtıldı. Tesla CEO’su Elon Musk tarafından tanıtılan yeni elektrikli araba ilk kitlesen elektrikli otomobil olarak piyasaya sunulacak. Tesla Model 3 5 koltuklu ve tek şarjla en az 215 mil yani yaklaşık olarak 346 km yol gidebilecek.

teknik destek

CEO Musk, Tesla Model 3’ün 6 saniyede sıfırdan 60 mile kadar çıkabileceğini paylaşırken şirketin mevcut amiral gemisi arabaları olan Model S Sedan ve Model X’e göre yarı yarıya bir fiyatla, 35.000 dolara satışa sunulacak. Arabanın bu denli ucuz oluşunun altında elbetteki bazı sebepler yatıyor. Aşağıdaki görsellere baktığınız zaman maliyeti düşürmek için büyük kısıtlamalar yapılmış olduğu açık.

Model 3’te otomatik pilot gibi üst segment özelliklere de yer verilmiş. Ayrıca Model 3’ün bir Model S’e göre daha sportif olduğu açık. Ayrıca Tesla dünya çapında şarj istasyonlarının sayısını ikiye katlamış durumda ve 2017 yılında Model 3’ü yollarda göreceğimiz dönemde şarj sorunu yaşanmayacağını belirtiyorlar.

Model 3 Tesla’nın ilk kitlesel elektrikli arabası olacak. Tesla’nın girişimi ve şirketin gelecekteki başarısı için Model 3’ün kritik önem taşıdığı açık.

Tesla-Model-3-3 Tesla-Model-3-2 Teslam-Model-3-1

 

Tesla’nın Model 3 ile artık global pazarı hedeflemiş olmasının altındaki en büyük sebep ise Apple’ın “Apple Car” isimli bir elektrikli araba planlarının olması gösteriliyor. Bakalım gelecekte Apple’ın bir sır gibi saklanan ve henüz detay verilmeyen Apple Car projesini görecekmiyiz.

müşteri hizmetleri