İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Testler 9.7 inç iPad Pro’nun Ekranının İyi Değil Çok İyi Olduğunu Gösteriyor

DisplayMate, yeni 9.7 inç iPad Pro’nun sahip olduğu IPS LCD ekranı için derinlemesine bir test yaptı. Test sonuçlarında ise yeni iPad Pro’nun “gerçekten etkileyici ve en iyi performans gösteren ekran” yorumunu yapan DisplayMate, iPad Pro’nun ekranına dair tüm detaylarıda ortaya çıkartmış oldu.

teknik destek

Testlerde yeni iPad Pro’nun en iyi performans gösteren mobil LCS olarak nitelendirilmesini destekleyen sebepler; 9.7 inç iPad Pro’nun ekranını en boy oranı, 2048 x 1536 piksel çözünürlük ve 264 PPI gibi birkaç temel iyileştirmenin yattığını belirtelim.

9.7 inç iPad Pro’nun ekranındaki renk doygunluğunun mükemmel olduğu da testlerde görülmüş durumda. Yani yeni iPad modelinin ekranının herhangi bir monitör, televizyon veya UHD TV’den çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yeni iPad Pro’da kullanılan ve renk standartı olarak belirtilen sRGB / Rec.709 gamı bir 4K UHD TV’de kullanılan DCI-P3 geniş renk gamına göre ve en yeni ve en eski iPhone ve iPad’lere göre oldukça iyi bir görüntü sunuyor. Diğer iPad’lere göre %20 daha fazla parlaklık sunan yeni iPad Pro’nun iPad Air 2’nin sahip olduğu 415 cd / m2 (nit) değerine göre 511 cd / m2 (nit) değerine sahip olduğunu belirtelim.

Ayrıca iPad Pro’nun sahip olduğu ekran yansıma engelleme yapısının herhangi bir mobil ekrana göre çok düşük olduğunu belirtelim. Bu yüksek ortam ışığında örneğin güneş gibi herhangi bir mobil ekrandan çok daha iyi görünürlük sunulması anlamına geliyor. iPad Air 2’de yer alan %1.7 oranındaki yansıtma azaltan kaplamanın 9.7 inç iPad Pro’daki oranı ise %2.5. Ek olarak yeni iPad Pro’nun ekranı da pil performansını inanılmaz derecede etkiliyor ve oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Yeni iPad Pro’nun mükemmel görüş açısı performansına sahip olduğu da testlerde görülmüş durumda.

Tüm test sonuçlarında buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Tüm bu verilerle birlikte 12.9 inç iPad Pro’ya göre daha mütevazi bir yapıya sahip olan 9.7 inç iPad Pro’nun her yönü ile performans ve kullanım kolaylığı sunduğunu da belirtelim.

teknik destek