Tim Cook AirPods Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

tim-cook-airpods-hakkinda-onemli-aciklamalarda-bulundu

Apple’ın CEO’su Tim Cook ülkemizde 899 TL’ye satılan ve Apple’ın tamamen kablosuz kulaklığı AirPods hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

teknik destek <

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinden itibaren 3.5 mm kulaklık girişine veda etmesinin ardından Apple iPhone modellerinde 3.5m kulaklıklara doğrudan bağlantı anlamında veda edilmişti. Bunun üzerine Apple tamamen kablosuz olan AirPods kulaklığını tanıtmıştı. Ülkemizde oldukça yüksek bir fiyat olsan 899 TL’den satışa sunulan kablosuz AirPods’lar hakkında Tim Cook açıklamalarda bulundu. 

Apple’a Şok iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın Kamera Davası

İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Apple’da yüzde kablosuz kulaklık modelinin satışlarının artmasıyla gülüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook, AirPods ürününün çok popüler olduğunu ve artık her yerde görmeye başladıklarını belirten Tim Cook, bu tablonun kendileri için gurur verici olduğunu belirtti. AirPods kulaklıklarının çok görülmeyen bir başarıya imza attığını belirten Cook, AirPods’un “inanılmaz” talebini karşılayabilmek için çalıştıklarını da belirtti. 

AirPods Apple’a Rekor Kar Getiren Önemli Ürünlerin Başında Yer Aldı!

Çıktığı ilk günden bu yana büyük ilgi göre Apple’ın tamamen kablosuz ilk kulaklığı AirPods ülkemizde her ne kadar yüksek bir fiyat etiketine sahip olsa da dünya genelinde kullanıcıların ilgisi büyük. Dönem dönem oluşan talep fazlalığı nedeniyle kullanıcılar AirPods’u bulmakta zorlanıyordu. AirPods’un üretim sürecindeki sıkıntıları da atlatan Apple, AirPods ile kablosuz kulaklıkların yayılmasına da aracılık etmiş oldu. Akıllı telefon modellerinden 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple, AirPods modeliyle de kablosuz kulaklık modellerinin ne kadar kullanışlı olduğun herkese göstermiş oldu. Apple’ın ikinci çeyrekte ne kadar sattığı bilinmeyen AirPods ürününün, Apple’a 3.9 milyon dolar kar getiren “diğer ürünler” kategorisi içerisinde yer aldığı biliniyor. 

tim-cook-airpods-hakkinda-onemli-aciklamalarda-bulundu-2

Apple’ın Kablosuz Kulaklıkların İleri Bir Seviyeye Taşıyan AirPods Ürününün Özellikleri İse Şöyle:

Teknoloji devi Apple’ın gelişmiş kulaklık modellerinden birisi olan AirPods gücünü özel olarak geliştirilen Apple W1 çipinden alıyor. Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerinden yararlanarak kulağınıza takılı olup olmadığını algılama özelliğine sahip olan AirPods macOS, sistemine sahip olan MacBook ve Mac modelleri başta olmak üzere tvOS işletim sistemine sahip olan Apple TV , watchOS işletim sistemine sahip olan Apple Watch modellerine de kolaylıkla bağlanabiliyor. AirPods elbette ki iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlara kolaylıkla bağlanabiliyor ve bu sayede müzik deneyimi yaşatıyor. 

Ses düzeyini ayarlamak, şarkı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi alabilmek için Apple’ın sesli asistanı Siri’yi kullanan ürün tek şarjla 5 saat batarya süresi sunarken bu süre AirPods’un kutusuyla 24 saate ulaşabiliyor. AirPods kutusunda 15 dakikalık şarj dolumuyla 3 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Apple’ın eleştirilen EarPods kulaklığının tasarımına benzer bir tasarımla gelen ve yapısına rağmen gayet iyi bir ses kalitesi usunan AirPods her ne kadar çok eleştirilse de ciddi satış rakamlarına ulaşması Apple’ın yüzünü güldürüyor. 

müşteri hizmetleri

11 Comments

  1. Senniheiser momentum kablosuz varken, AirPod’a ne gerek var. Neredeyse aynı fiyat ve inanılmaz bir kalite sunuyor. B&W kalitesinde bir ses çıkarmadığı sürece AirPods maalesef boş…

Comments are closed.