İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tim Cook, Ölümünün Altıncı Yıldönümünde Steve Jobs’ı Andı

Bugün Steve Jobs’ın ölümünün altıncı yıldönümü ve Apple’ın CEO’su Tim Cook Steve Jobs’ı anmak için bir tweet attı.

teknik destek

1976’da Apple’ı Steve Wozniak ve Ronald Wayne ile birlikte kuran Jobs, Apple’ın en ikonik ürünlerinden üçünü piyasaya sundu: 1984’te Macintosh’u, 2001’de iPod’u ve 2007’de iPhone’u.

youtu.be/MnrJzXM7a6o

Sağlıkla ilgili sorunlardan dolayı 24 Ağustos 2011’de kalıcı olarak CEO’luk görevine devam etti ve Apple’ın Siri ile ilk cihazını olan iPhone 4S’i tanıtmasından sadece bir gün sonra 5 Ekim 2011’de hayatını kaybetti.

Ölümü, Microsoft’un kurucu ortaklarından Bill Gates’ten, eski ABD Başkanı Barack Obama’ya kadar pek çok insanı yasa boğdu.

Jobs, 1985’ten yılından 1997 yılına kadar olan 12 yıllık süreçte Apple’ın CEO’Luk görevinde değildir. Bu süre zarfında, bilgisayar ve yazılım şirketi NeXT’yi kurdu ve nihayetinde Pixar olarak bilinen Lucasfilm’in grafik bölümünü finanse etti.

Apple, NeXT’i 1997’de satın alarak Jobs’u şirkete geri getirdi. Apple, 1990’ların sonlarında iflas etme eşiğindeyken Jobs’ın liderliği dünyanın en değerli şirketi haline geldi.

Apple, California Cupertino’daki yeni Apple Park yerleşkesindeki ek binaya Steve Jobs’ın şerefine Steve Jobs Theater adını verdi.

teknik destek