Trump Apple CEO’su Cook ile Görüştü

cookkapak

Trump Apple CEO’su Cook ile Görüştü

teknik destek <

Amerika Başkanı Trump, geçtiğimiz 2 gün içerisinde Apple CEO’su Tim Cook ile görüşme sağladı. Herkes bu görüşmenin asıl amacını ve kaynağını merak ederken, yayılan bilgilere göre ikili büyük bir ticaret konusunu birbirleriyle paylaşmışlar.

Oval Ofiste Ağırlandı

Beyaz Saray Sözcülerinden birisi olan Sarah Sanders, ikilinin hangi alanda ne hakkında görüştüklerini de açıkladı. Edinilen bilgilere göre Trump, Apple CEO’su Cook’u Oval Ofis’te misafir etti. Konuşulanlar ticaretin dışına çıkmadı ve Cook, büyük bir yatırım odağından bahsetmeye başladı. Bu nedenle Trump da, görüşmeyi hızlandırma kararı alarak detaylı bir görüşmenin kapılarını açtı.

cook

Cook Yatırım Yapacak

Görüşme esnasında Amerika altyapısına yatırım yapacağını ve ülkeyi ekonomik yönden rahatlatacağını söyleyen Tim Cook, merak edilen miktarı da açıklama gereği duydu. Yapılan açıklamaya göre Cook, 5 yıl içerisinde 350 milyar dolar değerinde büyük yatırımlar yapacak ve Amerika ekonomisine katkı sağlayacak.

Apple Sevilen Şirketler Arasında

Kurumsal firmalarla sürekli fikir alışverişi yapan Amerika Birleşik Devletleri, Apple’i sevilen bir firma olarak da gösteriyor. Altyapıda çalışılan firmalara baktığımızda en sevilen firma olarak görünen Apple, görünüşe göre bu toplantıdan sonra daha da sevilecek ve daha önemli yerlere gelecek. İlerleyen zamanlarda tekrardan Apple CEO’su Tim Cook ve ABD Başkanı Donald Trump’un bir araya geleceği konuşuluyor. Bakalım ikili tekrardan bir araya gelecek mi?

 

müşteri hizmetleri