Türk Kültürüne Uygun Özel Emojiler, iOS için Artık Kullanılabilir

ios-icin-emojum-emoji-uygulamasi

Türk bir yazılımcı olan Deniz Hotamışgil tarafından iOS için geliştirilen emoji uygulaması Emojum, Türk kültürüne uygun, bizlerin çok iyi bildiği pek çok öğeyi emoji olarak klavyemize getiriyor. Öyle ki uygulama ile iPhone veya iPad’inizin klavyesinde çay bardağı, nazar boncuğu, davulcu, halay çekme gibi emojileri kullanabilirsiniz.

teknik destek

Türk bir yazılımcı tarafından iOS için geliştirilen Emojum isimli uygulama, Türk kültürüne ait ögeleri klavyelerimize getirdi. Uygulama ile birlikte iPhone ve iPad kullananlar, çay bardağı ve nazar boncuğu gibi emojileri kullanabilir hale geldiler.

Uygulamanın detayında ise Deniz Hotamışgil’in tasarım bilgisi yatıyor. Geliştirici yaptığı açıklamada uygulama içeriğindeki öğelerin tasarımları ve çizgilerinin kendisine ait olduğunu söylüyoru. Yazılım teknolojisinin ise dünyaca ünlü bir ekip tarafından üstlenildiğini belirtiyor. Deniz, uygulama ile Türk kullanıcıların büyük bir beklentisinin karşılandığını da belirtiyor.

10’dan fazla kategorinin bulunduğu uygulamada 450’den fazla Türkiye kültürüne ait emoji bulunuyor. Bunların bir kısmını direk kullanabiliyorsunuz ancak kalan kısmını kullanmak için tam uygulama sürümünü (uygulama için satın alma) satın almanız gerekiyor. Uygulamanın gelecekte de geliştirmesine devam edileceğinin de devam edeceğini belirtelim.

iPhone veya iPad’e Emojum Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Öncelikle buradan devam ederek veya en aşağıdaki bağlantı kutusunu kullanarak uygulaması App Store üzerinden cihazınıza indirin. İndirme ve kurulum işleminin tamamlanmasının ardından Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler menüsü üzerinden Yeni Klavye Ekle seçeneğini kullanarak ekranda yer alan “Emojum” seçeneğine dokunun. Böylece artık Emojum klavyesi etkin hale gelecek ve emojileri kullanmaya başlayacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise karşı tarafında cihazında bu emoji uygulamasının yüklü olması gerektiği. Aksi taktirde gönderdiğiniz özel emojilerin karşı tarafta görüntülenmemesi veya anlamsız ifadelerin çıkması söz konusu olabilir.

[appbox appstore id1103541050]

teknik destek

2 Comments

  1. Bu yaziyi yazan omer kardesim acaba programi kullandinmi? Emoji degil resim gonderiyor kandirmayin milleti

  2. Malesef güzel değil kocaman bir resim cıkıyo emoji denemez buna bildiğin resim (=

Comments are closed.