Şimdi yükleniyor

Uber’in Yaptığı Güncelleme Apple Harita ve Siri Entegrasyonu Silindi!

siri2

Uber’in Yaptığı Güncelleme Apple Harita ve Siri Entegrasyonu Silindi!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

iOS geliştiricisi olan Uber son yaptığı güncelleme ile beraber iOS platformunda bulunan tüm uygulamalar arasındaki bağlantı yok oldu bu güncelleme ile hem Siri hem de Apple Haritalar  kullanılamaz duruma geldi.

teknik destek

Siri Iphone kullanıcılarına, iOS 10’u piyasaya sunduğundan beri kullanılabilen bir özellik olan Uber elde etmesini isterseniz, Siri, Uber’in bu özelliği etkinleştirmediğini söyleyecektir. Ayarlar uygulamasındaki Uber seçeneklerinin “Siri & Arama” bölümünde artık “Siri Kullan” geçiş seçeneği de yok.

Benzer şekilde, Apple Haritalar’da, yol tarifi alırken “Ulaşmayı” seçerken artık Uber’i bir seçenek olarak seçemezsiniz. Bu, aynı zamanda iOS 10’da tanıtılan bir özelliktir.

Hem Siri hem de Apple Maps entegrasyonları, Lyft gibi diğer sürüş paylaşımı uygulamaları için halen mevcuttur, bu yüzden problem Apple’ın hizmetlerinden ziyade Uber uygulamasıyla birlikte görünüyor.

Her iki özelliğin kaldırılması, Applefoni okuyucuları ve reddit kullanıcıları tarafından geçen hafta içinde başlayarak fark edildi . Über’in kasıtlı olarak bu özellikleri kaldırıp kaldırmadığı veya bir hata olup olmadığı belli değil; şirket, öğleden önce yetkililer ile temasa geçtiğinde, bir açıklama talebine yanıt vermedi . Ayrıca Apple ile temasa geçtik ve bu mesajı geri duyduğumuzda haberimizi güncelleyeceğiz.

teknik destek