İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlü Analist iPhone 7’nin Çipinin (A10 Fusion) Eşsiz Olduğunu Söylüyor!

Apple’ın çip tasarımı ve geliştirilmesi için çalışan binlerce iç mühendisi mevcut. Bu yönü ile şirketin oldukça büyük üne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın iPhone 7 ile önümüze getirdiği A10 Fusion’da bu eşsiz mühendislik ekibinin elinden çıkmış durumda.

teknik destek

Performans ve güç verimliliği yönünden eşsiz olan A10 Fusion karşısında hiçbir Android cihaz duramıyor ve tanıtıldığından beri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus performansı ile zirvedeki yerini koruyorlar.

Apple A10 Fusion için “Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en güçlü çip.” değerlendirmesini yapıyor. Bunun bir önceki iPhone’lara kıyasla doğru olduğunu da açıklayan şirket, iPhone 6’ya göre %40 daha fazla hızdan söz ediyor. Elbetteki bu yönden sadece 2 yılda eşsiz bir gelişim yaşandığını söylemek mümkün. Diğer akıllı telefonlarada göre durumun bundan ibaret olduğu açık.

Mobile Chip Report mikroişlemci analisti Linley Gwennap yaptığı açıklamaylada A10 Fusion’ın rekabetten uzak, eşsiz bir yongaseti olduğundan söz ediyor. Ünlü analistin bu yaklaşımı da Apple’ın yeni çipine olan güvenini doğruluyor. Elbetteki böyle bir şey gurur verici bir durum ve elinizin altındaki akıllı telefonun gücünü bilmek oldukça normal.

teknik destek