Uyuşturucu Bağımlıları Apple Watch Kullanıyor!

1
Uyuşturucu Bağımlıları Apple Watch Kullanıyor!

Muhtemelen teknolojinin ve teknolojik cihazların kötü kullanıldığını daha önce de görmüşsünüzdür fakat böylesini duymamış olabilirsiniz. Apple’ın beğeniyle kullanılan Apple Watch modelinde bulunan kalp atış sensörü, egzersiz takibinden çoğu tıbbi durumları tespit etmeye kadar türlü türlü alanlarda kullanılıyor fakat uyuşturucu kullanıcılarının bu özelliği hizmeti amacının dışında kullandığı tespit edildi.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

Yabancı bir haber kaynağı, uyuşturucu bağımlılarının kalp atışlarını takip etmek için Apple Watch kullandığını söylüyor ve bunu eğlence amaçlı aldıkları uyuşturucu kullanımını güvenli kılmak için yaptıkları belirtiliyor.

Uyuşturucu Bağımlıları Apple Watch Kullanıyor!

Uyuşturucu bağımlıları, kalp atışları arttığında ilaç kullanımını kesip, kalp krizi riskini düşürebileceklerini düşünerek Apple Watch’tan yararlanıyorlar. Konu hakkında uzman kişiler ve doktorlar bunun oldukça yanlış bir fikir olduğunu ve hatalı bir güvenlik düşüncesi olduğunu belirtiyorlar.

İLGİLİ İÇERİK:  iOS 13 tanıtım tarihi

Kaliforniya Üniversitesi’nde görevli kardiyolog Ethan Weiss, tansiyounun ve kalp ritminin kokain kullanımından etki gördüğünü ve piyasadaki akıllı saatlerin genelinde bu ikisinin birlikte tespitinin yapılamadığını söyledi.

Apple Watch modellerinin aldığı güncellemeler ile sağlık konusunda büyük gelişme görüldü ancak saatin bu şekilde kötüye kullanılması bizleri şaşırttı.

teknoloji hattı

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.