watchOS 1 için Kötü Haber Geldi!

watchOS 1 SDK

Apple bugün, geliştiricilere, artırılmış performans, navigasyon ve ses kaydı gibi yeni arka plan modları, Core Bluetooth ile doğrudan bağlantılar gibi ve daha fazlasını içeren watchOS 4 ve Apple Watch Series 3 ile sunulan özelliklerden faydalanmaları için Apple Watch uygulamalarını güncellemelerini hatırlattı.

teknik destek <

Apple, 1 Nisan 2018’den itibaren watchOS 1 uygulamalarını takip eden güncellemeleri artık kabul etmeyeceğini açıkladı.  Bu tarihten sonraki tüm güncellemeler watchOS 2 SDK veya sonraki sürümlerle oluşturulmuş yerel uygulamalarla sınırlı olacak. Yeni gönderilen watchOS uygulamaları ise watchOS 4 SDK veya sonraki sürümlerle oluşturulmalı.

Apple ilk olarak, 2016 yılının Haziran ayında watchOS 2 SDK’yı kullanılması için yeni uygulamaları onaylamaya başladı ve bugünkü duyurulan karar tüm uygulama güncellemelerini kapsıyor. watchOS 2 SDK’sı kullanılarak veya daha sonraki watchOS SDK’ları ile oluşturulmayan watchOS 1 uygulamaları Nisan 2018 son tarihten sonra güncellenemeyecek.

watchOS 2’de ilk kez sunulan yerel destek özellikleri ile oluşturulan uygulamalar Apple Watch’ta daha hızlı ve daha sorunsuz çalıştığı için Apple’ın bu kararı aldığının altını çizelim.

müşteri hizmetleri