İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

watchOS 3 Tanıtıldı! watchOS 3 Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple’ın uzun zamandır merakla beklenen, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) sahneye Tim Cook’un gelmesi ile başlamış durumda. watchOS 3 ile birlikte bugün iOS 10 OS X 10.12 ve tvOS 10 duyurulacak ve tanıtılacak.

WWDC 2016’da ise ilk sahnede görücüye çıkan watchOS 3 olmuş oldu. Sizler için ilk elden, kısa süre önce tanıtılan tüm watchOS 3 özelliklerini bir araya getirdik.

watchOS-3-Ozellikleri

Bellek kullanımı, arka plan güncellemeleri, tazelenmiş bilgiler gibi pek çok yönden yenilikleri bileğimize, Apple Watch’a getiren watchOS 3 büyük özellikleri kullanımımıza sunuyor.

watchOS-3-Kontrol-Merkezi

watchOS 3 ile artık Apple Watch üzerinde bir Kontrol Merkezi var. Kontrol Merkezi’nde pil ömrü, uçak modu ve daha fazlası için düğmeler mevcut.

watchOS-3-Karalama-Defteri

watchOS 3 ile artık Scribble adı verilen özel bir karalama özelliği de geliyor. Şimdilik sadece İngilizce ve Çince dillerde kullanılabiliyor ve otomatik dil algılayabiliyor. Yeni Apple Watch işletim sistemi ile farklı saat yüzleri geliyor. Üstelik artık saat yüzleri arasında geçiş yapmak oldukça kolay.

watchOS-3-Dock

watchOS 3 ile birlikte uygulamalar arası geçiş yapmaya olanak tanıyan, Dock adı verilen bir özellik tanıtılmış durumda. Yeni Hatırlatıcı ve Arkadaşım isimli iki yeni uygulama geliyor.

watchOS-3-Acil-Servis

Yeni akıllı saat işletim sistemi ile acil servisleri aramak oldukça kolay. Bunun için yan düğmeye Hücresel veya Wi-Fi üzerinden uzunca basmak yeterli. Ayrıca SOS adı verilen bu yeni uygulama ile sağlık kartınız da Apple Watch’unuzda yer alıyor olacak. Bu kart üzerinden doğum tarihiz, yaşınız, tıbbi koşullarınız gibi bir dizi sağlığınızla ilgili bilginiz yer alacak.

watchOS 3 ile gelen yeni özellikler bunlarla sınırlı değil. Sağlık alanında da pek çok yenilik mevcut. Breathe adı verilen yeni bir sağlık uygulaması da bu kapsamda tanıtılmış durumda. Bu uygulama ile günlük stres azaltılması, nefes seansları yapmanız için size yardımcı olunacak.