Şimdi yükleniyor

WhatsApp Gold virüsü tehlikesi geri döndü

WhatsApp Gold virüsü tehlikesi geri döndü

WhatsApp Gold virüsü tehlikesi geri döndü

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp Gold virüsü geri döndü. WhatsApp Gold uygulaması mesajları ve verileri çalabiliyor.

teknik destek

Günümüzde mesajlaşma uygulamalarının en gözdesi olan WhatsApp kullanıcıları için çok tehlikeli olabilecek bir virüs ortaya çıktı. Kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşan WhatsApp Gold isimli uygulamadan kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

WhatsApp‘ta çıkan bu virüs gün geçtikçe yayılmaktadır. Bilgileri çalmaya yönelik yapılan bu virüs olduğu için kullanıcıları tehlikeye atmaktadır.  Sahte bağlantı adresleri hazırlayıp Gold maskesi altında hızlı şekilde yayılmakta olan bu virüs, oluşturulan sahte bir bağlantı adresiyle kredi kartı gibi özel ve kişisel bilgileri çalmakta. Gelen linklere dikkat ediniz. Kesinlikle tıklanmaması gerektiğini hatırlatalım.

Link kullanıcıları virüslü bir uygulamaya yönlendirmekle kalmayıp bilgilere erişim de yapmaya çalışıyor.

WhatsApp-Gold-virusu-tehlikesi-geri-dondu-2 WhatsApp Gold virüsü tehlikesi geri döndü
WhatsApp Gold virüsü tehlikesi

WhatsApp’ ın GOLD isimli herhangi bir uygulamasının olmadığını belirtmek isteriz. Bu tarz uygulamaları telefonlara yüklememek gerektiğini ve gelen mesajlardaki linklere tıklanmaması gerektiği uyarısında tekrar bulunalım. Bu tarz mesajlar gelirse kullanıcılar kesinlikle mesajın geldiği yeri engellemesi gerekmektedir ve bu kişilerle WhatsApp üzerinden görüşülmemeli. Arkadaş listesinden böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle açılmaması gerekmektedir.

Zararlı yazılım cep telefonlara veya bilgisayarlara kurulabilmekte. Bu uygulamalar genelde ya reklamla gelir elde etmeye yönelik veya verileri çalmaya yönelik yazılmış oluyor. Online alışverişte kullanılan kredi kartı bilgilerinin de çalınması mümkün..

WhatsApp Gold bazı ünlüleri hedef almış

WhatsApp, Gold yükseltmesi için sürekli ara ara rehberde WhatsApp kullanan kişilere davetiye mesajı göndermektedir. Bu virüslü uygulamayı birçok ünlünün kullandığı söylentisi dolaşmakta.

Kişisel bilgilere, verilere her şeye ulaşabilen bu virüs birçok kişiyi sıkıntıya düşürmüştür. WhatsApp Gold virüsü telefona kurulmuşsa hemen silmek ve güncel bir tarama yapılması önerilir. Yinede virüs bulaşma ihtimaline karşın format da atılması önerilebilir.

teknik destek