Şimdi yükleniyor

iPhone teknik servisi telefon numarası

iPhone teknik servisi telefon numarası

iPhone teknik servisi telefon numarası

Apple teknik servis Türkiye’ de KVK ve Genpa servisleri bakmakta. Garanti dışı cihazlar için iPhone teknik servisi olarak yetkili servisler dışında da arızalı cihazlarınızı onarıma gönderebilirsiniz. Tabi güvenirliğinden emin olduğunuz yerlerde onarım yaptırınız.

Önerdiğimiz telefon numarası teknoloji ile ilgili bazı konularda yardım almanız için önerilmiştir. Soracağınız bazı soruların cevabını bu numarada bulabilirsiniz.

teknik destek

iPhone telefon arızalandığında servise göndermeden önce ilk kontrolleri siz yapınız.

Arızalı iPhone kontrolleri

 • Telefon şarj olmuyorsa başka şarj cihazı veya kablo ile deneyiniz. Bilgisayarın USB girişinde de deneyebilirsiniz. Şarj olmama sorunu ya batarya ömrünü tamamladığı nedeniyle veya düşme nedeniyle bazen bataryanın değişmesi gerekebiliyor. Bazıları anakart arızalanmış diyerek peşin hüküm veriyor. İlk düşünülecek şarj cihazı ve sonra batarya olmalı.
 • Telefon açılıp kapanıyorsa şarjda bir süre bekletip şarja takılıyken deneyin. Durum aynı ise ve şarj göstergesi çıkıyorsa veya çıkıp kayboluyorsa büyük ihtimal pil değişimi yapılacak.
 • Telefon hiç açılmıyor ve tepki vermiyorsa menü ve cihazın açma tuşuna aynı anda basılı tutunuz. Tepki vermezsen bu işlemi 3-4 kez daha tekrarlayınız. Aynı anda tuşlara bastığınızdan emin olunuz. Bazen tuşların biri arızalı olabiliyor.
 • Telefon açılıp kapanıyor yani reset atıyorsa, iPhone’ u bilgisayara bağlayıp iTunes ile işlem yapınız. Yazılım güncelleme veya sıfırdan yazılım kurulumu denenebilir.
 • Telefon kendi kendine kapanıyorsa, yeniden başlatıyorsa ve donma / takılma sorunu varsa fabrika ayarına çevirin.
 • Ekran dokunmatik algılamıyorsa ve üzerinde ekran koruyucu varsa bunu kontrol ediniz. Bazı kalitesiz ekran koruyucuları zamanla ekranın dokunmatiğinde sorun oluşturabiliyor.
 • iPhone ekran sorunu varsa yan sanayi ekran taktırdıysanız bazı güncellemeleri almayabiliyor. Apple’ ın yakın zamanda çıkardığı güncellemelerle bu sorun ortaya çıktı.

Yetkili iPhone teknik servisi neresi?

Genpa’ nın Türkiye ‘ de bazı illerde yetkili servisleri bulunuyor. Bunun dışındakiler anlaşmalı bayiler.

Yetkili servisler: İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Genpa Adana iPhone teknik servisi.

iPhone-teknik-servisi-telefon-numarasi-3 iPhone teknik servisi telefon numarası
iPhone teknik servisi Genpa

KVK’ nın ise İstanbul “Beşiktaş, Bostancı, Bakırköy, Ümraniye”, Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Trabzon.

iPhone-teknik-servisi-telefon-numarasi-2 iPhone teknik servisi telefon numarası

iPhone teknik servisi KVK

UYARI! iPhone yetkili servisine gönderdiğiniz cihazı bazen fabrika ayarlarına dönderip ondan sonra işlem yapabiliyorlar. Yani veriler silineceğinden eğer alabiliyorsanız güncel olan yedeği bilgisayara alınız. Önemli verileriniz varsa yedeği alıp siliniz. Kişisel özel bilgiler, kredi kartı, sosyal medya hesapları ve kayıtlı şifreler…

iPhone yetkili servis dışında telefonu yaptıracağınız iPhone teknik servis adında yerlerden muhakkak cihaz kayıt fişi alınız. Size kayıt onarım formu verdiklerinde dikkat edeceğiniz hususlar aşağıda yer almakta.

iPhone servise teslim etmeden önce yapmanız gerekenler!

 • Cihazın teslim edildiği günün yazılı olması. Onarım iş günü 20 olduğundan bu tarih önemli olabiliyor.
 • Kayıt formunda teslim edilen cihazın aksesuarı varsa bunun belirtilmesi.
 • Cihaz imei’ nin yazlıması ve doğru mu yazılmış kontrol edilmesi.
 • Arızanın tam ne olduğunun yazılması. Birden fazla arızası varsa detaylı belirtilmesi.
 • Cihaz garantili ise orjinal faturayı yetkili servise bırakmayınız. Fatura fotokopisini bırakınız.
 • Telefonun kutusu ve aksesuarları istenmemişse servise bırakmayınız.
 • Cihazının son durumunu formda belirtiniz. Örnek cihaz açılıyor ama şarj olmuyor gibi. Bazen servis personeli onarım sırasında yanlışlıkla bir şeyine zarar verdiğine şahit olmuşluğumuz vardır.
 • Telefonu teslim etmeden önce başka bir telefonla görüntülerini alınız. Bunun nedeni kasada veya ekranda oluşacak kırık veya çiziklerin servise vermeden önce olup olmadığının kanıtı.
 • Cihazın onarım süresi dolduğunda ya cihazın onarılıp gönderilmesi, cihazın yenisinin verilmesi veya bedelinin ödenmesi gerekiyor. Bu durumlar garantili cihazlar için geçerli. Ama yakın zamanda bir mahkeme kararıyla garanti dışı cihazın ilgili iş gününde onarım yapılmadığından ücret iadesinin yapılması kararı çıkmıştı. Yani bu kararı emsal gösterilebilir.

Bazı iPhone teknik servisleri, kullanıcının rızasını almadan orjinal Apple ürünleri kullanmadığı görülmekte. Bu gibi durumlarda cihazın içi kapatılmadan önce ürünün ekran görüntüsü alınabilir. Tabi servis sorun çıkarmazsa. Ürününüz pahalı değilse ve orjinal parçanın ücreti yüksek ise yan sanayi parça düşünebilirsiniz.

Apple telefon numaraları aşağıda bulunuyor. iPhone yetkili servisi iletişim numarası yoksa bu telefon numaraları aranarak bilgi alınabilir.

iPhone-teknik-servisi-telefon-numarasi-5 iPhone teknik servisi telefon numarası

iPhone telefon numarası
teknik destek