WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum

WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum

WhatsApp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ve WhatsApp kilitlendi şifre istiyor sorunuyla karşılaşanlar az gibi görünse de git gide artmakta. Bu güvenlik seçeneğini açarken şifre sıfırlama için e-posta adresi yazma öneriliyor. Bu adımla sorunsuz şifre sıfırlaması yapılabiliyor. Tabi pek kullanan olmamakta.

teknik destek <
WhatsApp iki adimli dogrulama sifremi unuttum-2

WhatsApp iki adımlı doğrulama nasıl kapatılır?

WhatsApp iki adımlı doğrulama kapatma için ya şifre sıfırlaması yapmanız gerekiyor ya da 7 gün içerinden geçmesi gerekiyor. Süre dolduktan sonra tekrar WhatsApp hesap doğrulama adımlarını uygulayacaksınız ve otomatik kilit kalkacaktır.

Doğrulama sonunda hesap kilitlendiği süre içerisindeki gelen mesajları göremeyeceksiniz. 

WhatsApp son kullanımdan sonra 30 gün geçtiğinde eğer hesaba erişim yapamazsanız WhatsApp doğrulamasını tekrar yapacaksınız. Bu işlem aynı zamanda eski hesabı silmiş olacak. Aynı telefon numarasıyla yeni bir WhatsApp hesabı açılmış olacak. 

WhatsApp iki adimli dogrulama sifremi unuttum-3

WhatsApp iki adımlı doğrulama kapatma
WhatsApp iki adimli dogrulama sifremi unuttum-4

WhatsApp iki adımlı doğrulama şifre sıfırlama

İki adımlı doğrulama anahtarınızı girin başlığı altında “anahtarı mı unuttunuz” yazısına tıklayıp şifre sıfırlama işlemini başlatınız.

Çıkacak seçenekte “devre dışı bırak devam et” çıkacak ve ona dokunup gelen seçeneklere bakınız. Bazen şifre istemeden iki adımlı doğrulamayı kapatıyor.

Devre dışında “devre dışı bırak” seçeneği tıklandığında şifre istenecek eğer şifreyi hatırlamıyorsanız e-posta ile şifre sıfırlaması yapılsın.

müşteri hizmetleri

15 Comments

 1. Daha önce iphone telefon kullanıyordum böyle birşeyle ilk defa karsiliyorum whatsappa giremiyorum gönderilen kodu göndermeme rağmen sürekli iki iki adımlı yol ve anahtar işareti çıkıyor bu koduda unuttum tekrar whatsappa nasıl giriş yapabilirim bu durumun en kısa zamanda çözülmesini rica ediyorum

  1. Son yaptığınız işlemden sonra bir şey yapmayın ve 1 hafta sonra bekleyip tekrardan uygulamayı kurun sorun çözülecektir.

  1. İki doğrulama adımından bahsediyorsanız uygulamayı kaldırın ve 1 hafta sonra Whatsapp yükleyin yeniden doğrulama ile açılacak.

 2. 1 hafta bekle dediğiniz ne zamandan itibaren geçerli ben 2 hafta telefon kullanmadım şimdi yeni aldım whatsappı yükledim tekrar soruyor çünkü ?

  1. Görselde yer alan metni okuyunuz. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyip doğrulama yapılacak.

 3. iki adımlı doğrulama kodumu unuttum lütfen bana yardım edermisiniz

  ben gmail hesbımı yazıyorum umarım sıkıntı olmaz sizin için

 4. merhaba e posta yolluor ama hangi e posta hesabıma yolladığını bilmiyorum ne yapmalyım

  1. Güvenliği geçemediyseniz 1 hafta beklemeniz gerekiyor. Sorunu iletmek istiyorsanız Whatsapp’ a mail atın.

 5. Whatsappda iki merheleli pin koda salmisim,pin kodu unutmusum ve e posta gelmir kod ,whatsappda acilmir

 6. Whatsapp iki adımlı doğrulama kaldırma için 7 gün geçmesi gerekiyor yazıyı iyi okuyunuz önemli hususlar var!

Comments are closed.