Şimdi yükleniyor

WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

Son Güncelleme tarihi 12 Aralık 2019 by Teknoloji Haber

Wifi şifre değiştirme işlemini nereden yapacağınızı göstereceğiz. Kullanıcıların belki yarısı bu işlemi bilmiyor diyebiliriz.

teknik destek

Wifi şifresi değiştirmek oldukça kolay bir işlemdir. Wifi şifrenizin başka birileri tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız ya da şifrenizin kolay olduğu konusunda şüpheniz var ise modem arayüzüne girerek şifre değişikliği işlemi yapılıyor. Öyleyse wifi şifre nasıl değiştirilir? Açıklayalım.

Wifi şifresi değiştirme

Şifre değiştirme adına kullanmış olduğunuz modem markası veya internet sağlayıcısı fark etmeksizin işlemler aynı yoldan yapılır. Wifi şifresini değiştirmek için ilk olarak modemin arayüzüne girilmesi gerekir. Bilgisayar üzerinden arama çubuğuna 92.168.1.1 yazıldıktan sonra giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra ekrana kutucuklar gelecek. Bu kutucuklar kullanıcı adı ve şifre olarak oluşur. Kutucukların içine admin yazdıktan sonra giriş işlemi gerçekleşir. Şifre değişimi yapılmadıysa internet sağlayıcısı adı da denenebilir.

Gerekli adımlar

Modemin şifresi sizler tarafından belirlenmediyse ya da hatırlayamıyorsanız modemin arka kısmında bulunan reset tuşuna 10 saniye basılı tutup modemi resetleyebilir veya müşteri hizmetlerine bağlanıp modem şifrenizi öğrenebilirsiniz. Girişin ardından yapılması gereken şifrenin hangi kısımdan değiştirilmesi gerektiğidir.

  • Genel olarak ön paylaşım anahtarı kısmında kablosuz ağın şifresi değiştirilebiliyor.
  • Farklı yol olarak kablosuz ağ ayarlarında şifre değişikliği de gerçekleştirilebiliyor.
  • Şifre belirleme esnasında kullanılacak olan küçük ve büyük harfler ile birlikte rakam kombinasyonu uygulaması wifi şifresinin kolay olmaması için gereklidir.

Bu şekilde harf ve rakam kombinasyonu yapılan wifi şifreleri yabancı kişiler tarafından çözülmeleri zor hale gelir.

screenshot.1131223048 WiFi şifresi nasıl değiştirilir?
WiFi şifresi nasıl değiştirilir?
screenshot.1131223047 WiFi şifresi nasıl değiştirilir?
WiFi şifresini değiştirme
teknik destek