Yeni 4 inç iPhone 5e mi Geliyor?

iphone-5e

Çin kaynaklı bir rapora göre Apple’ın yeni 4 inç iPhone modelinin ismi iPhone 5e olacağı iddia ediliyor. Raporda iPhone 5e’nin Apple Pay desteğine sahip olacağı ve yeni iç görünüme sahip olacağı vurgulanıyor. Cihazın her ne kadar ismi değişmiş olsa da hemen hemen iPhone 5s’in geliştirilmiş formatının geleceği vurgulanıyor.

teknik destek

Adı açıklamayan kaynaklara dayanarak, MyDrivers iPhone 5e’nin Apple’ın mobil ödeme hizmeti Apple Pay desteğine sahip olacağı belirtiyor. Aynı zamanda iPhone 5e 8 megapiksel kamera, A8 işlemci ve 16 GB / 64 GB depolama alanı ile iki model olarak sunulacak. Ayrıca yeni 4 inç iPhone’un 1 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyor.

Kaynaklar iPhone 5e’nin yaklaşık olarak 500 dolar civarında bir fiyatla sunulacağını belirtiyorlar. Yani 16 GB iPhone 6s’e göre 150 dolar daha olacak. iPhone 6s’in Türkiye fiyatına kıyasla, bir 250-400 TL aralığında daha ucuz olacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın yeni 4 inçlik iPhone söylentileri yeni değil ve ilk kez dillendirilmiyor. İsminin ne olacağı mevzusu ise henüz netleşmemesinin yanında genişleyerek sürüyor. Daha önce iPhone 6c veya 7c olması söyleniyorken şimdi ise 5e olarak anılıyor. Her ne olursa olsun esasen yeni 4 inç iPhone modelinin iPhone 5s’in güncellenmiş hali olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hala Apple’ın en iyi tasarımlı iPhone olma ünvanına sahip olan iPhone 5s’in yenilenerek tekrar piyasaya güncel halde sunulmaması için hiçbir sebep yok. Apple’ın da bu düşünce ile hareket ettiği bariz bir gerçek.

müşteri hizmetleri