İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Geçtiğimiz hafta başında yayınlanan iOS 9.3 güncellemesi sonrası pek çok cihazda aygıt etkinleştirme hatası ortaya çıkmış ve kullanıcılar için büyük bir sorun oluşturmuştu.

teknik destek

Apple pek çok eski cihaz için iOS 9.3 güncellemesini durdu. Özellikle iPhone 5s gibi cihazlarda güncellemenin durdurulduğunu belirtelim.

İlgili Haber: iOS 9.3 Güncellemesi Geçici Olarak Durduruldu

Şirket bu etkinleştirme sorununu ortadan kaldıran yeni bir iOS 9.3 güncellemesini yayınladı. 13E237 inşa numaralı iOS 9.3 güncellemesi an itibari ile kullanılabilir durumda.

Güncellemeyi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya iTunes üzerinden indirebilir ve cihazınıza uygulayabilirsiniz.

Yeni güncellemede sadece cihaz etkinleştirme adımının kaldırıldığını belirtelim. Apple ID ve parolasını girerek cihazı etkinleştirme olarak nitelendirilen bu adımın pek çok kullanıcının doğru bilgileri girmesine rağmen etkinleştirmeme sorununa sebebiyet vermesi Apple’ın bu yönde bir adım atmasına neden olmuş durumda. Yeni inşa numaralı iOS 9.3 güncellemesinde bu hatanın giderildiğini belirtelim.

Ayrıca Apple’ın iPad Air 2’ye özel iOS 9.3 güncellemesini geçtiğimiz hafta yayınladığını da hatırlatalım.

müşteri hizmetleri