İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni iPad Modellerini Bekleyenlere Kötü Haber

Apple’ın tedarikçi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, şirketin Mart ayında düzenleyeceği özel etkinliğinde başlatması beklenen OLED ekranlı 10.5 inç ve 12.9 inç iPad modellerinin, Mayıs veya Haziran’a kadar gelmesi beklenmiyor. Ancak giriş seviyesi bir model olacak olan 9.7 inç iPad’in Mart etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

teknik destek

2017 yılının 2. çeyreğinde, 10.5 inç ve 12.9 inç iPad modellerinin seri üretimine başlaması beklenirken, 9.7 inç iPad’in 2017 yılının birinci çeyreğinde seri üretime başlanacağı bekleniyordu. Potansiyel olarak, yeni 10.5 inç iPad modelinin Mayıs’a kadar hazır olmayacağı öngörülüyor. Yani önümüzdeki ay düzenlenecek olan özel mart etkinliğinde; 7.9 inç, 9.7 inç ve 12.9 inçlik iPad (belki) modellerinin tanıtılması ve piyasaya sürülmesi söz konusu.

Ayrıca, şu anda 12.9 inç iPad Pro’nun sevkiyatlarında büyük bir sıkıntı mevcut. Türkiye, ABD, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya ve Japonya’da tahmini olarak 2-3 hafta süren iPad Pro nakliye süreçleri söz konusu. Bu yaklaşmakta olan yeni bir 12.9 inç iPad Pro modelini işaret ediyor gibi dursa da aslında sorunun arza bağlı olduğu belirtiliyor. Zaten Apple’ın CEO’su Tim Cook’ta hesaplanamayan fazla talebin ve tedarikçilerden birisinden kaynaklı bir sorundan nakliye süreçlerinin uzadığını kabul etmişti.

Tüm bunlar baz alındığında, 12.9 inç iPad Pro’nun Mart ayında tanıtılıp tanıtılmayacağıyla ilgili kesin bir şey söylemek zorlaşıyor. 12.9 inç iPad Pro ile birlikte yepyeni bir model olacak olan 10.5 inçlik model için de benzer bir durum söz konusu.

Apple’ın Mart ayı özel etkinliğinde, yeni iPad modellerinin yanı sıra, 128GB depolama kapasitesine sahip iPhone SE’yi ve yeni renk seçeneği ile kırmızı iPhone 7 ve iphone 7 Plus’ı tanıtması bekleniyor.

teknik destek