Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

en-iyi-iphone-uygulamalari

Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Her yeni iPhone en iyisini hak ediyor. Bu yazımızda paylaşacağımız uygulamalar, yeni iOS cihazınıza yüklenecek öncelikli uygulamalar konumundalar.

teknik destek

Oluşturduğumuz bu olmazsa olmaz listesinde hava durumu uygulamasından yol planlama uygulamasına kadar kategorisinin en iyilerini göreceksiniz. En önelisi ise uygulamaları iPhone’unuza yüklediğinizde mutlu olacaksınız.

Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Waze

iPhone-Waze Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Waze oldukça etkileyici bir sürüş planlama uygulamadır. Normal olarak bir yere gideceğinizde, varış sürenizi ortalama olarak planlayabilirsiniz. Ancak ortalama varış sürenizi uzatacak bir trafik kazası veya yol çalışması olabilir. Bunları bilmenizin size katacağı çok şey olur. Tam da bu noktada Waze sizi koruyor!

Wze, kullanıcı temelli raporları, gerçek zamanlı trafik koşullarını ve bir randevunuz olduğunda ne zaman yola çıkmanız gerektiğine ilişkin bilgiler veren müthiş bir araçtır.

Google Photos

Google Photos, tüm resimlerinizi ve videolarınızı depolamak ve yönetmek için sunulmuş mükemmel bir araçtır. Her şey otomatik olarak Kamera Rulo’nuzdan alınır ve yüklenir. Her şey otomatik olarak organize edilir ve aranabilir. iOS cihazınızla birlikte Web’deki her şeye de erişebilirsiniz. En önemlisi ise, ücretsiz olarak sınırsız depolama alanı alabilmeniz.

Uygulamanın aradığınızı bulmayı kolaylaştıran yapısı ise kesinlikle eşsiz bir konfor sunuyor. Google Photos’un benzersiz özelliklerinden birisi de, etiketleme gerekmeksizin her fotoğraftaki insanlara, yerlere ve objelere göre arama yapabilmenize olanak tanıyan görsel arama özelliğidir. Görüntüleri yönetmenin yanı sıra fotoğraflarınızı da düzenleyebilirsiniz.

Eğer ki Apple’ın iCloud’una gerçek bir alternatif arıyorsanız Google Photos size beklediğinizden fazlasını sunmak için hazır.

TuneIn Radio

iPhone-Radyo Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

TuneIn Radio, kullanıcıların dinleyebilmeleri için yüzlerce radyo istasyonlarını sunuyor. Bu, eski zamandaki gibi radyo istasyonlarından müzik dinlemek isteyenler için harika bir tercih. Üstelik tarzınıza göre seçebileceğiniz yüzlerce radyo istasyonu mevcut.

Uygulamanın ücretsiz sürümü olsa da reklamlar sizi sıkabilir. Bu durumda uygulamanın ücretli olan Pro sürümünü satın alabilirsiniz.

Storm Radar

iPhone-Hava-Durumu Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Gerçek zamanlı fırtına, anlık hava değişimi takibi, şiddetli hava durumları ve en önemlisi gerçek zamanlı hava durumu bilgisini uyarılarla birlikte size sunan Storm Radar, kendini kanıtlamış bir hava durumu uygulamasıdır.

Mevcut koşulları, günlük ya da saatlik tahminleri bir bakışta görüntüleyebilir ve çok daha fazlasına bakabilirsiniz.

Bu uygulama, iOS cihazları için kullanılabileceke n iyi hava takip uygulamasıdır.

Wunderlist

iPhone-Wunderlist Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Wunderlist, kullanıcıların kolayca başkalarıyla paylaşmak için listeler oluşturmasına olanak tanıyan basit bir yapılacaklar listesi yönetici uygulamasıdır. Wunderlist’in minimalist tasarımı, tüm günlük görevlerinizi kayıt altında tutabilen yapısı, paylaşmayı ve tamamlamayı çok kolaylaştırıyor. Hizmet ayrıca iOS, Mac, Windows ve Android için çapraz platform entegrasyonuna sahip olduğu için, yapılacaklar listeniz nereye giderseniz gidin sizinle.

Uygulama temelde ücretsiz ve bu pek çok kişi için yeterli olsa da başkalarına dosya gönderme ve görevleri devretme gibi verimlilik sağlayan kimi özellikler kullanılamıyor ve bunun için uygulamanın Pro sürümünü satın almanız gerekiyor.

Wunderlist’i özel kılan şey ise kullanımın keyif verici olması. Çünkü basit, zarif, güçlü ve tüm ihtiyaçlarımız için yeterince esnek. Uygulamanın yapılacaklar listesi tutması yönü zevk verici ve günümüzde çoğu insan için paylaşım özelliği şaşırtıcı olarak yorumlanıyor.

Day One 2

iPhone-Gunluk-Uygulamasi Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Day One 2, kullanıcıların hayatlarını, yaşadıklarını hareket halindeyken kayıt almalarını sağlayan, basit ve sağlam bir günlük uygulamasıdır. Arayüzü oldukça basit ve sezgiseldir; dolayısıyla uygulama içi gezinme oldukça kolaydır. Girdiler basit metin olabilir ve en fazla 10 resim içerebilirler. Uygulama mevcutsa, tarihleri, saatleri ve coğrafi konum verilerini otomatik algılayacak kadar akıllıdır. Bu nedenle bu gibi ayarlamaları yapmak için elle girişe gerek yoktur.

Uygulama ile her şeyi kayıt altına alabilir, etiketlerle onları derleyebilirsiniz. Harita görünümü, gittiğiniz tüm yerleri görmek için harika bir yoldur. Uygulama aynı zamanda birden fazla cihazda hızlı ve güvenilir senkronizasyon özelliğine sahiptir.

Fantastical 2

iPhone-Takvim-Uygulamasi Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Fantastical ile takvim uygulamaları altın standartına ulaşmış durumdalar. Bu uygulama iOS 8 için elden geçirildiğinden beri en iyi konumuna erişmiş oldu. Fantastical ile ay ay ve randevular listesini tek ekranda görebileceğiniz yenilikçi bölünmüş görünümünü hala koruyor ve hala doğal dil girişini destekliyor. En önemlisi ise hala şaşırtıcı görünümünü koruyor olması.

Fantastical 2, hatırlatıcılarınızı iCloud’la bütünleştiriyor. Uygulamanın mevcut en iyi ve en güzel takvim uygulamalarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kullanımı kolaydır ve pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Venmo

iPhone-Para-Gonderme Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Venmo, sevdiklerinizle aranızda ödeme yapabileceğiniz bir uygulamadır. Hesabınızı, bilgileriniz, banka hesabınızı tanımlamanız yeterli! Artık istediğiniz para gönderebilir veya para talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanması hızlı ve kolay olan bu uygulamanın güvenli olması ise PayPal’a dayanıyor. Her ne kadar PayPal ülkemizde kullanılabilir olmasa da çok yakında geri döneceklerini umarak, uygulamayı indirmenizi öneririz.

Bu uygulamayı özel kılan şey, kesinlikle basit olması, para göndermenin ve almanın mükemmel bir sürece dayandırılmış olmasına bağlı.

AirMail

iPhone-Eposta-Uygulamasi Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Airmail, ilk olarak Mac için yayınlanan ve en sonunda iOS’a gelen güçlü ve kapsamlı bir e-posta uygulamasıdır. iOS sürümü, Mac uygulamasının tüm güçlü özelliklerini daha taşınabilir bir paket olarak kullanıcılara sunuyor.

AirMail ile kullanıcılar çeşitli e-posta hizmetlerinden birden çok e-posta hesabı ekleyebilirler, her hesap için renk kodlu posta kutuları ile birleşik bir gelen kutusuna sahip olabilirler. Klasör ve etiket desteği ile AirMail ayrıca PDF oluşturma, HTML imza, takma adlar ve çok daha fazlasını parmağınızın ucuna getiriyor.

Eğer ki Mac’inizde de AirMail’i kullanıyorsanız, tüm hesaplarınızı ve tercihleriniz sizin için iCloud ile senkronize edilecektir.

Airmail, kullanımı kolay, e-posta gelen kutularını yönetmeyi kolaylaştıran güçlü özelliklere sahip ve eşsiz bir arayüze sahiptir.

ProCamera

iPhone-Kamera-Uygulamasi Yeni iPhone Kullanıcısı Mısınız? İşte Olmazsa Olmaz iPhone Uygulamaları

Bir fotoğraf veya video çekmek istediğinizde, uygulamayı başlatmanız yeterlidir. Hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabileceğiniz bir ton farklı efekt ile eşsizliğin tadını çıkartın.

ProCamera, mevcut en iyi üçüncü taraf kamera uygulamalardan biridir. Güçlü ve gerçekten fotoğrafçılara görüntüler üzerinde daha fazla kontrol imkanı veriyor. Özellikle düşük ışıkta fotoğraf çekiminde uygulamanın farkını rahatlıkla görebilirsiniz.

teknik destek