Şimdi yükleniyor

iOS 10 Mesajlar Uygulaması için Karanlık Mod: DarkMessages

iOS-10-Dark-Mode-Karanlik-Mod

iOS 10 Mesajlar Uygulaması için Karanlık Mod: DarkMessages

iOS 10.3‘ün, iPhone ve iPad’lere Karanlık Mod (Dark Mode) özelliğini getireceği yönünde söylentiler vardı ancak maalesef bu gerçekleşmedi. Aslında bu Karanlık Mod iddialarının popüler Jailbreak tweaki olan Eclipse’den esinlenilerek ortaya atıldığı anlaşılıyor.

teknik destek

Ne yazık ki, Eclipse henüz iOS 10’u desteklemiyor ancak Eclipse’in küçük bir bölümünü iOS 10’a bağlayan yeni bir tweak var. DarkMessages olarak adlandırılan bu Jailbreak tweaki, karanlık modu iOS 10 Mesajlar uygulamasına getiriyor.

Tweak, Mesajlar uygulamasının tüm arayüzünü gri koyu tonlara dönüştürüyor ve geceleri Mesajlar uygulamasını kullanırken gözü alan o beyaz tonu azaltmış oluyor. Kişisel olarak, bu görünümü varsayılan arayüze göre daha çok sevmeye başladım.

Tweak, arayüzü, gezinti çubuğunu, metin alanını, mesaj balonlarını ve şaşırtıcı bir şekilde klavyeyi de içerecek şekilde Mesajlar uygulamasının neredeyse her öğesini siyah tonlara bürüyor.

DarkMessages’i yüklediğinizde varsayılan olarak etkinleşecektir. Bir noktada hafif temaya dönmek istediğinizi düşünüyorsanız, tweak ayarlarındaki tercihler bölmesinden bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

DarkMessages, reklamı yapılan şekliyle mükemmel bir şekilde çalışır ve denemeye değiyor. Tweaki Cydia’nın BigBoss Repo’su aracılığıyla ücretsiz olarak indirebilirsin. Deneyin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

teknik destek