Yeni iPhone X Daha Ucuz Olabilir

iphonex

Yeni iPhone X Daha Ucuz Olabilir

teknik destek <

Apple’ın bu seneki verilerine baktığımız zaman, iPhone X zaman zaman rekor kırıyor gibi görünse de, firmanın beklentisini karşılayamadı. Bu nedenle X modelinden beklediğini alamayan firma, büyük ihtimalle yeni X modelinin fiyatını daha düşük tutacak.

Yeni Model İçin Mektup Geldi

Tüketici hakları savunucusu ve aynı zamanda avukat olan Ralph Nader, Apple CEO’su Tim Cook’a iPhone X ile alakalı bir mektup gönderdi. Nader’in mektubunda iPhone X modelinin, önceki gibi kötü bir kaderi paylaşmaması adına, yeni modellerin daha uygun fiyata satılması gerektiği yazılıydı. Buna nazaran Apple’ın yeni X modellerine harcadığı para da, en aza indirgenmek zorunda olacak.

iphonex1

Eğer indirim yapılırsa da, ilk modelden sadece 100 Dolar indirim olacak. Yani bu sene pazarlarda gördüğümüz iPhone X modellerinin fiyatı 999 dolar ise, gelecek sezonda çıkacak modeller 899 dolar fiyatıyla satılacak.

Ekranlar Problem Yaşattı

Apple, yeni iPhone X modellerinde OLED ekran teknolojisini kullanacağını belirtmişti. İlk modellerdeki ekranları LG firmasından karşılayan Apple, bu sefer yeterli stok olmadığını duyunca da Samsung firmasına yöneldi. Samsung ile ön sözleşme imzalayan teknoloji devi Apple, tüm OLED ekranlarını Samsung şirketinden sağlayacak. Hal böyle olunca da iPhone X modellerinin net olarak maliyeti ortaya çıkıyor ve beklenmeyen seviyede düşen kar marjı da göz önüne seriliyor. Yani Apple firması, bu sene telefonun tüm parçalarının maliyetini düşürmeye ve fiyatta indirim yapmaya uğraşacak.

 

müşteri hizmetleri